Festo Biyonik Çiçek | Biyonik Olarak Esinlenilmiş Bir Robot Çiçek

Felaket

New member
Festo Didaktik, Biyonik4Eğitim kavramı için yeni bir ürün sunuyor. Amaç, öğrencilere ilham vermek, yeni yollar ve çözümler bulmak, sağlanan malzemelerle yaratıcı bir şekilde ilgilenmek ve bu deneyimleri yarının dijital dünyasına hazırlamak için başkalarıyla ilham verici bir şekilde paylaşmasını sağlamaktır.


Bitki dünyasından ilham alındı
Biyonik Çiçek, bitki dünyasından esinlenen bir inşaat kitidir. Festo Didaktik, SkySpirit ile işbirliği içinde Mimoza bitkileri ve nilüfer modellerinin ardından Biyonik Çiçeği geliştirdi. Biyonik Çiçek, dokunma, yakınlık veya ışık gibi dış etkilere tepki olarak yapraklarını açar ve kapatır. Bu mekanizmalar, Biyonik Çiçeğe entegre edilmiş sensörler ve kontrol teknolojisi kullanılarak sınıftaki öğrenciler tarafından eğlenceli bir şekilde keşfedilebilir. Tasarım ilkelerinin bitki dünyasından aktarılması, STEM eğitiminde (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) müfredat konularının öğretimini tamamlar. Öğrenciler biyoçeşitlilik konusunu da sınıfta tartışılabilir.


Didaktik olarak hazırlanmış biyonik çalışma
Bir Biyonik Çiçek, 10 yaş ve üstü üç öğrenciye kadar kullanılabilir. Yapraklar ilk biyonik konuyu içerir: katlama tekniği. Yapraklar katlanarak gerekli mekanik sertliği kazanır. Yaprakları açma ve kapatma mekanizması, yaprakları birbiri ardına açan ve kapatan bir step motor ile elektriksel olarak çalıştırılır. Hareket ve ışık efektleri Wi-Fi özellikli akıllı telefonlar, tabletler veya PC’ler aracılığıyla kontrol edilir. Gerekirse, mikro denetleyici grafik kodlama arayüzü “Open Roberta” ile programlanabilir. Deneyimli öğrenciler ayrıca Biyonik Çiçeklerini C ++ ‘da programlayabilirler. Kod açık kaynak kodludur. Bu, öğretmenlerin teknik içeriği yeni, disiplinlerarası bir eğitim yoluyla öğretmelerini sağlar.