Xiaomi’nin arabasından yeni görseller geldi!

bencede

New member
Xiaomi‘yi her ne kadar en hayli telefonları ile tanıyor olsak da Çinli şirket biroldukça teknolojik alete imza atıyor. Buzdolabı, scooter ve robot süpürge dahil biroldukça farklı aygıt üreten şirket yakın vakitte ise epey daha farklı bir dalda kendini göstermeye hazırlanıyor. Yakın vakitte otomotiv sektörüne adım atmaya hazırlanan Xiaomi’nin birinci modelinden ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

Xiaomi’nin arabası 2024 yılında geliyor

Son birkaç yıldır Xiaomi’nin otomobili hakkında tezler ortaya atılıyor. Bu tezler son periyotta ise sürat kazanmış durumda. Son olarak Xiaomi imzalı modelin gövde modüllerinden kimileri ortaya çıktı. Ortaya çıkan görseller daha sonrasında Xiaomi’nin yeni otomobili hakkında daha bilgiye sahip olduk.

Ortaya çıkan görseller Xiaomi imzalı arabanın ön ve art tamponlarını ortaya koyuyor. Yuvarlak formlu far kümesi bizleri selamlarken, aşağıda ise trapez formlu bir hava girişi yer alıyor. Art taraf hakkında ise şimdilik fazla bir şey söylemek pek güç. Bu kısımda yalnızca sade dizaynlı difüzör öne çıkıyor.

Ortaya çıkan görsellerin doğruluğunu ise bir Xiaomi yöneticisi doğruladı. Tedarikçilerinin bilinmeyen tasarım evrakları olduğunu doğrulayan Xiaomi, fakat bu görsellerin nihai tasarım taslağı olmadığını belirtti. Yapılan açıklamaya bakılırsa bu görseller tedarikçinin teklif verme sürecinde hazırladığı bir tasarım taslağı. Yani üretim sürecinde aracı bu türlü görmeyebiliriz. Lakin bir daha de Xiaomi’nin birinci modeli hakkında bir fikir verdiği gerçek.

Gelen bilgilere bakılırsa Xiaomi’nin birinci arabası bir fastback sedan karoserle karşımıza çıkacak. Yeni modelin kod isminin ise Modena olduğu belirtiliyor. Son devirde kış testlerinde de görütülenen aracın 2024 yılının birinci yarısında seri üretime geçmesi planlanıyor.

Görünen o ki Sony‘nin akabinde bir başka teknoloji firması da otomotiv bölümüne adım atıyor. Pekala siz Xiaomi‘nin araba üretecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.