Volkswagen, eleştirilen teknolojisini değiştiriyor

bencede

New member
Mk8 Golf GTI piyasaya sürüldüğünde, analistler ve araba tutkunlarının en büyük tenkitlerinden biri bilgi-eğlence sisteminin karmaşık yapıda olmasıydı. Volkswagen CEO’su Thomas Schäfer, bilgi-eğlence sistemi ile ilgili açıklama yaptı

Volkswagen, bilgi-eğlence sisteminde esaslı değişikliğe gidecek

Car Magazine’e konuşan Schäfer, Mk8 Golf’ün yanı sıra serideki öteki araçlarda da karşımıza çıkan MIB3 bilgi-eğlence sisteminde ve birtakım elektrikli araçlarda yanılgılar yapıldığını itiraf etti. Meseleleri en kısa müddette çözeceklerini belirten Schäfer, “Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Müşterilerimizde, basından ve bayilerimizden aldığımız geri bildirimleri kıymetlendiriyoruz. Bir şeyin yeteri kadar uygun olmadığını biliyorsan değiştirmelisin.’” sözlerine yer verdi.


Yeni yazılım ile ilgili çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Schäfer, bilgi-eğlence sistemine daha fazla özellik ekleyecekleri söylemiş oldu. Volkswagen sahipleri, bilgi-eğlence sistemi üzerinden koltuk ısıtma ve ambiyans aydınlatma üzere özellikleri kolay bir biçimde denetim edebilecek.İyileştirmelerin yazılım ile sonlu kalmayacağının altını çizen Schäfer, VW’nin araçlarındaki direksiyon simidindeki dokunmatik kapasitif düğmeler üzere donanımların da yenileceğini belirtti. tıpkı vakitte Schäfer, yeni donanım geliştirmelerinin 2024’te araçlarda yer alacağını söylemiş oldu.

Schäfer, idare konseyinin bilgi-eğlence sistemindeki iyileştirmelerin ilerleyişini denetim etmek için aylık olarak toplandığını ve çalışmaları yakından takip ettiğini tabir etti. Çalışma arkadaşlarının ürettikleri teknolojiler konusunda önyargılı olduğunu söyleyen Schäfer, “Artık eskisinden daha fazla danışmanlık hizmeti alıyoruz. Çalışanlarımıza sorarsanız geliştirdiğimiz teknolojilerin mükemmel olduğunu söyleyeceklerdir. Bu usul önyargılı niyetlerin önüne geçmek için farklı kişi ve kurumlara danışmak gerekiyor.” dedi.

Schäfer, gelecekte Volkswagen ve biroldukça markasının araçlarının iç yerlerinin daha dengeli olmasını sağlayan marka kimlikleri oluşturmak için çalışacağını söylemiş oldu. Bu atılımın müşterilerin marş düğmesi, ses denetimleri ve dörtlü flaşör düğmesi üzere şeyleri bulmasını kolaylaştıracağı düşünülüyor.