Türkiye güzelinin vize zahmeti: Schengen vurgunu

bencede

New member
2016 Miss Turkey hoşu ünlü model Dilara Kurşun, Schengen vizesi almak için 6 bin 300 lira verdiği işletmeci tarafınca dolandırıldığını ve şahsi ayrıntılarının işletmecide olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

Ünlü model Dilara Kurşun, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Schengen vizesi almak istedi.

Bir arkadaşının vize almasına yardım eden işletmeci Gökmen Ö. ile bağlantıya geçen genç model, vize süreçleri için vesikalık fotoğraf, pasaport ve eski vizelerini kargo ile gönderdi.

2016 yılında katıldığı Miss Turkey yarışıyla ünlenen genç bayan, harç ve masraflar için 6 bin 300 lira para verdi.

bir süre işletmeciden haber bekleyen genç bayan, bir daha irtibata geçtiğinde ise çeşitli mazeretlerle oyalandığını fark etti.

İşletmeciye gönderdiği pasaport, kimlik ayrıntıları vesikalık fotoğraf üzere eşyaları geri isteyen genç bayan, bir süre daha sonra Gökmen Ö.’ye ulaşamadı.

Telefon numarasının kullanım dışı olması daha sonrası paniğe kapılan genç bayan, olayla ilgili şikayetçi oldu.

“DOLANDIRILDIK”

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre, kurşun sözünde, kendisinden vize çıkartmak için başvurduğu Gökmen Ö.’nün kendisini ve arkadaşını dolandırdığını, şahsi ayrıntılarının elinde olduğu için başına gelebilecek olaylar niçiniyle korktuğunu tabir eden genç model, şahsın cezalandırılmasını istedi.

Başlatılan soruşturmada şahsın yakalanmasına yönelik yapılan araştırmada, adresinde bulunamayan genç adamın telefonuna ise ulaşılamadığı tespit edildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.