Toplumsal medya hayatını kurtardı

bencede

New member
Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleye Malatya’daki konutunda yakalanan 20 yaşındaki Boran Kubat, enkaz altından yaptığı toplumsal medya paylaşımını bakılırsanler tarafınca kurtarıldı.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi hazırlık sınıfında okuyan Boran Kubat, AA muhabirine, orta tatilini ailesinin yanında geçirmek için memleketi Malatya’ya geldiğini söylemiş oldu.

Gece yattıktan daha sonra birinci zelzeleye uykuda yakalandığını anlatan Kubat, dışarı çıktıktan bir süre daha sonra ikinci bir sarsıntı olmayacağını düşündüğünü ve ailesiyle konuta girdiklerini belirtti.

İkinci sarsıntıya bir daha meskeninde yakalandığını ve binanın yıkılmasıyla enkaz altında kaldığını anlatan Kubat, “Uykuda yakalandık iki zelzeleye de. Birden salladı, gözümü açar açmaz başımı eğdim. Baktım annem yanıma düştü, simsiyah bir alan oluştu gün ışığında. daha sonrasında telefonum yanıma düştü. Telefonuma sarıldım, çabucak arkadaşlarımı aradım.” dedi.

ondan sonrasında toplumsal medyadan yardım istemeyi düşündüğünü vurgulayan Kubat, “Sosyal medyada paylaşırsam, arkadaşlarım hepsi görürse hepsi gelebilir diye düşündüm. O denli de oldu. Sağ olsunlar. 5 buçuk, 6 saat kaldım enkazda. Telefonla daima görüşme halindeydik esasen fakat telefon bir çekiyor bir çekmiyor. Bizim köyün muhtarı geldi. Arkadaşlarım fazlaca yardım etti. Onlar kurtardı. Onlar balyozla vurdular. Ben dedim ki ‘bu nokta’. Balyozla vurdular, ben dedim ki ‘bu nokta’. Dört, beş vurmadan daha sonra buldular bizi.” diye konuştu.

Kendisiyle birlikte annesinin de kurtulduğunu, dayısı ve anneannesinin ise hala enkaz altında olduğunu aktaran Kubat, toplumsal medyadan sesini duyup yardımına koşanlara teşekkür etti.