Tolgahan Sayışman esprisi: Tokat atacağım diye hevesle geldim!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Yapımcılığa soyunan Tolgahan Sayışman’ın Kasım 2021’de çekimlerine başladığı ‘Aynasız Haluk’ sinemasının oyuncuları, Murat Dalkılıç’ın klibinde buluştu. Sinemanın müziklerini üstüne alan ünlü müzikçiyi yalnız bırakmayan takımdan Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar, Sarp Bozkurt, Öznur Serçeler ve Çağla Boz basın mensuplarının sorularına cevap verdi.

OĞLUNUN VE BABASININ ADIINI KOYDU

2017 yılında Almeda Abazi ile dünyaevine giren, Efehan ve Alilna isminde iki çocuğu olan Sayışman, hayat verdiği iki karakterin isimlerini anı olsun diye seçtiğini söylemiş oldu: Birinci sinema sineması yapımcılığımda bu biçimde bir anı olsun istedim. Karakterlere oğlumun ve babamın ismini koydum.

“ANINDA KABUL ETTİ, KAÇAMADIM”

Aynasız Haluk’un müziklerini üstüne alan ünlü müzikçi Murat Dalkılıç, “Tolgahan bir uçak seyahatinde ‘Film yapıyorum’ dedi. ‘Ben de müziklerini yapayım bu biçimde’ diye karşılık verdim. Anında kabul etti. Kaçamadım da” kelamlarıyla espri yaptı.

“NE YAPIYORSUN OĞLUM SEN?”

Usta sanatçı Erdal Özyağcılar, üretim şirketi kuran Tolgahan Sayışman’a takıldı: Ne yapıyorsun oğlum sen? Millet para kazanamıyor, kafayı yiyor. Üretimler kafayı yiyor. Tolgahan bu dönemde üretim şirketi kurdu. ‘Abi ben yaparım’ dedi. Çok da hoş bir iş oldu.

“ÖYLE HOŞ TOKAT ALIYOR Kİ”

Oyuncu Öznur Serçeler, imalcisi ve sinemadaki partneri Sayışman’a tokat atamamasının içine oturduğunu belirterek, “Gerçekten tokat atacağımı sandım. Bir hevesle geldim tokat atacağım diye. O denli hoş tokat alıyor ki! Hiç vuramadım diyebilirim. Teknik olarak beni çalıştırdı sahne öncesi” açıklamasını yaptı.

“DAYAK YEDİM”
Tolgahan Sayışman ise tokat yemekte deneyimli olduğunu şu sözlerle lisana getirdi:
“Sera Tokdemir’in birinci projesinde tokat sahnemiz vardı. Bir attı kulağıma, bir attı gözüme derken sıradan dayak yedim. ‘Yok, bana bundan daha sonra kimse tokat atamaz’ dedim. Öznur baktım elini hazırlamış, bana tokat atmaya hazırlanıyor. Sahne öncesi tokat çalışıp, o denli çıktık çekime.”

Geçtiğimiz günlerde Etiler’de görüntülenen Sayışman, oyunculuğun yapımcılıktan daha kolay olduğunu belirterek, “Bir şirketteyim, bir setteyim, bir montaj stüdyosundayım. Keyfim epey yerinde, şikayetçi değilim lakin biraz uykusuz bırakıyor. Yorucu, stresli” tabirlerini kullanmıştı.