Tesla’nın uygun fiyatlı arabası için geri sayım başlıyor!

bencede

New member
Elektrikli araba denilince aklan gelen birinci markalardan olan Tesla’nın eser gamında şu anda 4 farklı model bulunuyor. Model S, Model X, Model 3 ve Model Y isimli elektrikli arabalara sahip olan markanın eser gamına yakın vakitte daha uygun fiyatlı bir araç eklemek istediği ise uzun vakittir konuşuluyor.

Yeni uygun fiyatlı Tesla için 1 Mart tarihi milat olabilir

Tesla Model 3 ve Model Y, markanın en çok satan iki arabası olarak öne çıkıyor. Model S ve Model X’e oranla daha uygun fiyatları ile öne çıkan bu iki araba markanın lokomotifi konusunda. Hâl bu biçimdeyken, Tesla daha fazla bireye ulaşmak için daha uygun fiyatlı bir elektrikli araba planları yapıyor.

Daha evvel Tesla CEO’su Elon Musk tarafınca da muştusu verilen araba hakkında yakın vakitte yeni gelişmeler yaşanabilir. 1 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yatırımcı günü aktifliği ile birlikte Tesla’nın yeni arabasının da bulunduğu yeni yol haritasının paylaşılması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yaptığı bir açıklama ile Elon Musk, yeni platformlarının Model 3 ve Model Y’ye bakılırsa daha küçük olacağını doğrulamıştı. Ayrıyeten muhtemel bir uygun fiyatlı aracın üretim maliyetinin Model 3’ün yarısı kadar olacağını belirtilmişti.

Bu platform, Tesla’nın üçüncü ana mimarisi olacak. Bilindiği üzere markanın birinci platformu üzerinde Model S ve Model X yükseliyor. Öbür yandan Model 3 ve Model Y ise başka bir platforma sahip. Gelecek olan üçüncü platform ise daha uygun fiyatlı arabalara yönelik olacak.

Elon Musk’ın daha evvel yaptığı açıklamalardan yeni uygun fiyatlı arabanın 25 bin dolardan az bir fiyata sahip olması beklenebilir. Yeni uygun fiyatlı modelin üretim adedi de markanın öteki araçlarından kıymetli oranda fazla olacak.

Hem daha küçük platform tıpkı vakitte yüksek üretim sayısının aracın fiyatına olumlu yansıyacağını söylemek yanlış olmaz. 1 Mart’ta yapılacak aktiflik ile yeni model hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz. Pekala siz uygun fiyatlı Tesla imzalı araba hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.