‘Tayt’ tartışması! Pınar Altuğ’dan Nükhet Duru açıklaması

Bilgin

Global Mod
Global Mod
UMUT ÜNVER / MİLLİYET
Pınar Altuğ, evvelki gün Akmerkez’de objektiflere yansıdı. Kendisine spor ayakkabı alan oyuncu, alışveriş yaptığı sırada hararetli bir biçimde telefonla görüşme yaptı. Mağaza çıkışı durumu anlatan Altuğ, “Bir yandan arkadaşımla telefonla konuştum, başka yandan işimi bitirmeye çalışıyorum. Trafik başlıyor köprüye gireceğim, koşuyorum” dedi.

“HATA YAPMAMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUM”

Yeni projesi için heyecanını lisana getiren Altuğ, “Bu ortalar epeyce ağırım. Çocuk müzikalinde oynayacağım, 25 Aralık’ta sahnedeyiz. Kemik bir takımla çalışıyorum, ben daha sonradan eklendim. Çok eğlenceli, fazlaca keyifli, öğretici seyircinin izlerken keyif alacağı, çocuklarıyla izlerken ebeveynlerin keyif alacağı bir gösteri yapacağız. Şu anda hem dans provaları hem şan dersleri alıyorum. Okuma provaları devam ediyor. Bir şeyler ortaya çıktıkça ben de heyecanlanıyorum. 4’cü sınıf bir kız çocuğunun yazdığı kıssanın senaryolaştırılmış hali. Bence bu epeyce değerli. İtimatları tam, yanılgı yapmamak için ben de hayli çalışıyorum” halinde konuştu.

“BÜLBÜL ÜZERE ŞAKIYORUM DİYE BİR ARGÜMANIM YOK”

Sesinin hoş olup olmadığı sorulan Altuğ, “bu biçimde bir müzikalde oynadığınızda sesinizin hoş çıkmasından fazlaca hakikat çıkması kıymetli. Bende bunun için efor sarf ediyorum, yoksa bülbül üzere şakıyorum üzere bir argümanım asla yok. İki müzik söylüyorum esasen yapabildiğimin en uygun haliyle yapmaya çalışacağım. Ben bir müzikçi değilim, ses sanatkarı değilim. Bir müzikalde sahnede nazaranvimi yerine getireceğim” açıklamasını yaptı.

“İYİ BEDEN GÖRMEK HEPİMİZİN GÜZELİNE GİDER”

Şarkıcı Nüket Duru’nun magazin gündemine bomba üzere düşen ‘tayt’ açıklaması hatırlatılan 48 yaşındaki tescilli hoş, şu tabirleri kullandı:

Bu mevzuda ben bile kimi vakit kendimle çelişiyorum, zira benim için estetik imaj değerlidir. Bayan, adam, çoluk, çocuk sıkıntısı değil, hoş bir şey görmek hepimizin güzeline masraf. Düzgün bir beden görmek hepimizin güzeline sarfiyat. Biri şık giyindiğinde ‘Bugün ne kadar hoşsun’ deriz birbirimize. Beğenmediğin vakit ‘Bugün nahoş olmuşsun’ demek gerçek mu? Gerçek. Ben de bir yandan giyindiğimde düzgün görüneyim isterim ancak bu özgürlüğü kısıtlamakta olmamalı. kimi vakit ‘Keşke giymeseymişim’ derim, daha sonra da ‘Giymek istemişse giymiştir, onun özgürlüğü’ derim. Kendi içimde bile çelişkili mevzu. O yüzden Nükhet’e ne ‘haklı’ ne de ‘haksız’ diyeceğim.

“NE OLUR BU TAYT OLAYINA ‘DUR’ DEYİN ARTIK”

Nükhet Duru, “Herkes sevdiğini, istediğini giyebilir lakin ne olur bu tayt olayına bir ‘dur’ deyin artık. Hiç sevmiyorum. Tunikle giyilirse tamam lakin öbür türlü çorapla sokakta dolaşan bir sürü hanımefendi görüyoruz. Bu güzel bir imaj değil. Sevmiyorum, bu manada fikrimi saklayacak değilim. Görsellik devreye girince, yurt haricinden gelen modayı epey yanlış uyguluyor insanımız” kelamlarıyla dikkat çekmişti.