Survivor Barış Murat Yağcı: Sizin o pis grubunuza girmem!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Birinci kere gayret ettiği ‘Survivor 2020’de büyük finale kalma başarısı gösteren, SMS oylaması kararında Cemal Can Canseven’in akabinde ikinci olan Barış Murat Yağcı, bu dönem ünlüler grubunda yer alıyor. Ada yaşantısında sessiz haliyle dikkat çeken ve bu istikametiyle vakit zaman reaksiyon çeken 31 yaşındaki oyuncu, kendisini eleştiren kadro arkadaşlarına sert çıktı.

“ÖLÜ TAKLİDİ YAPMAYALIM”
Survivor Barış, “Ateş başında kendim konuşmak istedim. Ateş başında olmamamla alakalı kendi fikrimi anlattım. Kulağıma gelen ezalar vardı, bunları da anlattım. ‘Benimle alakalı şahsi bir rahatsızlığı olan var mı?. var ise şu an konuşalım. Yoksa birbirimizin hızına bakıp, meyyit taklidi yapmayalım’ dedim. Üç sefer sordum lakin kimse ağzını açıp, bir şey söylemedi. ‘Barış kendini bilerek yalnızlaştırıyor. 2020’deki üzere olma, biz yutmayız. Mağdura yatıyor, gruptan kendini ayrıştırıyor’ laflarını duyuyorum. O denli bir şey asla yok. Taktik yaptığımı düşünenler varmış” tabirlerini kullandı.

“ROL YAPMIYOR”
‘Avatar’ lakaplı Atakan Arslan, ekip içerinde yaşanan Barış tartışması hakkında, “Sessiz ve kimselerle bir şey konuşmadığı için gruba yansıttığı birtakım sorunlar vakit içinde ona söylenmeye söylenmeye insanların ortasında birikiyor. Beşerler bir yere kadar dolunca patlama noktasına geliyor. Ateş başında Sema bunu epey net bir biçimde lisana getirdi. ‘Sessiz, sakin, mağdur olan taraf üzere oluyorsun. Biz de sana bir şey söyleyen taraf üzere oluyoruz. Sen kendini yalnızlaştırıyorsun’ dedi. Ben bunu rol olarak yapmadığını, olağan yaşantısında da bu olduğunu düşünüyorum. Barış’la konuştuk, grubun bir parası olduğu için biraz daha kendini söz etmek zorunda, ‘Ben istemiyorum’ deme bahtı yok” biçiminde konuştu.

“BU ORMAN BENİM KARDEŞİM”
Barış Murat Yağcı, “Ben yalnız falan değilim; Adem var, Merve var, Elif var, Sema var, Parviz var, Atakan var. Yalnızca ateş başında konuşmuyoruz. Bir oyun daha sonrası ‘psikolojik problemler yaşadığım bir dönemdeyim’ dedi. Bir kişi gelip, ‘Ne sıkıntının var?’ diye benimle konuşmadı. Sen düzgünlük yapmıyorsun, soru sormuyorsun, yanımda da olmuyorsun. Hem uygunluk yapma, hem ardımdan konuş. daha sonra ‘Biz seni ortamıza almak istiyoruz’ de. Ben o kümeye girmem ki! Sizin o pis grubunuza ben girmem. Bu orman benim kardeşim. Ben istediğim yere giderim. İstediğim vakit da gelir, istediğim konuşmayı yaparım. Yapmıyorsam ya bana sıra gelmediğindendir, su polemik çıkmasın istememdendir, ya da insanların samimiyetine güvenmememdir” kelamlarıyla isyanını lisana getirdi.

“UNUTMADIM, UNUTMASINLAR DA”
Argümanlı yarışmacı, “Üç sefer sordum; ‘benimle kahrı olan var mı?’ diye. Kimse ağzını açıp bir şey söylemedi. Ateş başından bir şey demiyorsan, ardımdan da söylemeyeceksin. Bu kadar sıradan! Bora, Nagihan ve Birsen sürgün adasına giderken, performansları uygundu. aslına bakarsan performansa odaklı yazmıyorsun, arkadaşını kolluyorsun, adamcılık yapıyorsun. Bundan daha sonra benim üstüme oynanacak, ‘Barış mağduru oynuyor’ denecek. Bu senaryo bu biçimde devam edecek. Yapılanları unutmadım, unutturmam ve unutmasınlar da” yorumunda bulundu.

ÜNLÜLER KADROSU
Adem Kılıçcı, Barış Murat Yağcı, Batuhan Karacakaya, Birsen Bekgöz, Bora Edin, Çağan Atakan Arslan, Elif bakılırsan, Gizem Memiç, Mert Öcal, Merve Aydın, Nagihan Karadere, Parviz Abdullayev, Sema Aydemir, Sercan Yıldırım