‘Polisiz’ deyip istedikleri parayı vermeyen sürücüsü yaraladılar

bencede

New member
Olay, sabaha karşı Çorlu’nun Yeni Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. Yurt haricinden Türkiye’ye gelen TIR şoförü Abdullah K., aracını arıza yapınca sanayi sitesindeki servisinin önüne çekti. Aracının ortasında servisin açılmasını bekleyen Abdullah K.’nin yanına bir arabayla 2 kişi geldi. çabucak hemen kimlikleri belirlenemeyen 2 kişi, teze göre, kendilerini polis olarak tanıtıp Abdullah K.’den para istedi. Sürücünün, üzerinde para olmadığını söylemesi üzerine 2 kişi, tabanca ile Abdullah K.’ye iki el ateş açtı. Boynundan ve kolundan yaralanan Abdullah K., aracını çalıştırıp bölgeden süratle uzaklaştı. 500 metre aralıktaki bir akaryakıt istasyonuna sığınıp buradaki bireylere yaralandığını söyleyen Abdullah K., ambulans çağırmalarını istedi. İhbar üzerine bölgeye polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alınan Abdullah K.’nin durumunun uygun olduğu bildirildi.

TIR’DA 150 BİN EURO BULUNDU

Polis grupları, olayın yaşandığı bölge ve TIR’da geniş kapsamlı incelemede bulundu. TIR’da şoför Abdullah K.’nin çantasının ortasında 150 bin euro bulundu. Polis, silahlı taarruzda bulunduğu belirtilen 2 kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Hastanede tedavisi süren Abdullah K., birinci sözünde aracının ortasında beklerken tanımadığı 2 kişinin yanına gelip kendilerini polis olarak tanıttığını belirterek, “Benden üzerimdeki paralarımı vermemi istediler. Ben de üzerimde para olmadığını söylemiş oldum. Bana ateş açtılar” dediği öğrenildi.(DHA)