Mersin’deki atakta telsiz konuşması ortaya çıktı: Kahramanın son kelamları

bencede

New member
Mersin Mezitli’deki hain ataktan tam bir kahramanlık kıssası çıktı.

Pazartesi gece Tece Polisevi’ne gelen 2 bayan teröristin hedefi, içeri girip bombaları bina ortasında patlatarak büyük bir katliam yapmaktı. Teröristlerden biri yavaşça nöbet kulübesine yaklaşarak susturucu takılı silahıyla polis memuru Sedat Gezer’e ateş açtı. Birinci ateşte yaralanan Gezer anında silahını çekip teröristleri püskürttü.Saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer

SON KURŞUNUNA KADAR ÇATIŞTI

Saldırıya kahramanca direnerek büyük bir facianın önüne geçen şehit polis Sedat Gezer’in son telsiz kaydına Yeni Şafak ulaştı. Teröristlere karşılık verdikten daha sonra çabucak telsize sarılan Gezer, “Terör saldırısı var. Acil dayanak yollayın” dedikten daha sonra kendini dışarı attı. Telsizde “Ben yaralandım” bile demeyen Gezer, yola uzanıp bir ağacı kendine siper ederek teröristlerle çatışmaya başladı. Otomatik tüfeklerle kendisine kurşun yağdırmalarına karşın teröristlerin bina içine girmelerine mahzur olan Gezer, hainlerden birini de vurdu. Gezer son kurşununa kadar çatıştı.


BÜYÜK BİR KATLİAMI ENGELLEDİ

Yeni Şafak’tan Burak Doğan’ın haberine nazaran, bu sırada telsiz anonsu ile silah seslerini duyan bekçi ve polisler olay yerine gelip çatışmaya dahil oldu. Gezer’in sergilediği kahramanlık yardımıyla polisevine giremeyen teröristler kaçmayı da başaramayınca üzerlerindeki bombaları patlattı. Gezer kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere karşın şehit düştü. Kahraman polis, o esnada binada olan polis memurları ve sivillerin hayatını kurtardı.