LOAFER DÖNEMİ

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Funda Tanyol – Sokak tarzının en hoş örneklerine rastladığımız eylül, ekim ve kasım aylarında tam manasıyla moda ilhamının dozunu arttırıyoruz. Küçük etekler ve daha biroldukca özel dizaynla çarpıcı bir görünüm yaratabileceğiniz loafer dizaynları, dönemin en favori modüllerinin başında geliyor. Prada’dan Saint Laurent’e kadar birfazlaca marka da yeni dönemde farklı renklerle, taban seçimleriyle ve tokalarla loafer’ları yorumluyor. Rahatlığı önemseyenlere hoş haber; şık olmak topuklu ayakkabı giymeyi gerektirmiyor! Denim pantolonlar, ince çoraplar, ekoseli etek ve elbiselerle kombinleyebileceğiniz bayan loafer ayakkabı modellerini farklı tarzlara uyarlamak için farklı topuk modellerinden yararlanabilirsiniz.

Tarihten sokağa korseler

Korse modası günümüzde yavaş yavaş popülerlik kazanmaya başladı. ‘Bridgerton’ dizisiyle birlikte İngiliz naiplik vaktini andıran kıyafetlere sahip olma dileğinin arttığını görüyoruz. Her ne kadar korse hakkında hâlâ insan bedeninde muhakkak hasarları yol açtığı konusunda tartışmalar yaşansa da akıllara, yeni devrin sokak tarzına ismini yazdırıyor. Dünyaca ünlü sayılı markalar modanın yeni periyodunda sokak tarzına ayak uyduracak korseleri, koleksiyonuna katarak dış giysinin gücünü elinde tutmayı başarıyor. İster kemer formunda isterse de büstiyer olarak karşımıza çıkan korseler size tutkulu bir tarz katacak!


Kahverengi siyahı geçti

Siyahın yerini ne derece alabilir bilinmez lakin kahverengi, bu dönemin trend renkleri içinde en üst sırada! Farklı tonları eşliğinde sade silüetlere sıcaklık katan bu renk, ton sür ton şekline da son derece uyumlu. Farklı tonlarıyla minimalist bayanların görünümünü sıcacık bir silüete sokan kahveler, her tarza ayak uydurmayı da yeterli biliyor. Kahverengiyi dokularıyla ya da bir ortaya geldiği renklerle kimi vakit bohem kimi vakit elegan görüyoruz. O denli ya da bu biçimde onu her haliyle fazlaca seviyoruz! Kahverengi, kendi üzere tabiattaki tüm renklerle bir ortaya gelerek kusursuz eşleşmeler yakalıyor. Bilhassa deri ve blazer ceketlerde ön plana çıkıyor.