Kılıçdaroğlu’nu kim kandırdı… Düzmece CD kıssası

bencede

New member
Sözcü gazetesi muharriri Aytunç Erkin, bugünkü köşesinde “Kılıçdaroğlu’nu fişleyen raporlar” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “28 Şubat periyodunda fişlendim. Dava açtım, karşımda Erdoğan’ın avukatları vardı” kelamlarını ele alan Aytunç Erkin, gazeteciler Barış Terkoğlu ve Sami Menteş’in yeni çıkardığı “Size Palavra söylemiş olduler/Çetin Doğan’ın Gözünden 28 Şubat” kitabını okuduktan daha sonra Kılıçdaroğlu’nu aslında kimin fişlediğini öğrendiğini söylemiş oldu.

Kılıçdaroğlu’nun fişlenmesi olayının da FETÖ’cü kumpaslarla TSK’ya yıkılmak istendiğini söyleyen Aytunç Erkin, “Kılıçdaroğlu’nun fişlenmesiyle ilgili evrak sonuçta TSK’dan değil Başbakanlık’tan çıktı” dedi.

Aytunç Erkin, 2011 yılında ortaya çıkan geçersiz CD’nin öyküsünden de bahsederken, “28 Şubat Davasının en değerli kanıtı bu 5 Nolu CD olur ve Kılıçdaroğlu’nun fişleme evrakları de bu CD’den çıkar! Ancak CD sahtedir!” dedi. Aytunç Erkin, kelam konusu CD’nin niye araştırılmadığını ve CD’nin “sahibinin” sözüne niye başvurulmadığını da sordu.

İşte Aytunç Erkin’in yazısı:

“Tarih 18 Şubat 2022… CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT canlı yayınında…

Kılıçdaroğlu dedi ki:

“28 Şubat periyodunda fişlendim. Dava açtım, karşımda Erdoğan’ın avukatları vardı.”

Pekala CHP başkanını kim fişledi? Alexander Canduci’nin, “Tarihteki En Büyük Yalanlar” (The Greatest Lies in History) kitabını okumakta yarar var… Örneğin… “Amerikalılar, Japonların Pearl Harbour’a saldıracaklarını bilmiyorlardı” diye bir öğrenilmişlik üzerine yazılır tarih. halbuki gerçek, Roosevelt’in akın olacağından haberi vardı ve bu atak savaşa girilmesinin mazereti oldu. (Yaman Törüner/Milliyet/6 Eylül 2010) Devam edelim ve sorumuzu bir defa daha bir dahaleyelim:

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 28 Şubat devrinde kim fişledi? Hafta sonu “Size Palavra söylemiş olduler/Çetin Doğan’ın Gözünden 28 Şubat” kitabını altını çize çize okudum ve sorunun karşılığını buldum.

BAŞBAKANLIK TAZMİNATA MAHKUM EDİLDİ

Ulusal Güvenlik Konseyi’nin 28 Şubat kararlarına karşı olanların en hayli dillendirdiği konulardan birisi de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin fişleme yaptığı, fişlenen insanların ihraç edildiğiydi. Fişlemeleri Batı Çalışma Kümesi’nin (BÇG) yaptığını ileri sürüyorlardı. Diyorlardı ki… CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürü iken BÇG tarafınca fişlendi! Bu dokümanların sızdırılması niçiniyle, Cumhurbaşkanlığı (gazetenin haber yaptığı periyotta Başbakanlık’tı) tazminata mahkûm edildi.

Çetin Doğan’ın gözünden kuralım cümleyi: “İşte bundan daha sonrasında manipülasyonları değil gerçekleri anlatmak gerekiyor.”

O SUBAY KONUŞMALI!

Tarih 15 Nisan 2008:
Fetullah’ın kapatılan gazetesi Bugün’ün Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan’ın imzalı haberde, “Batı Çalışma Kümesi CHP’li Kılıçdaroğlu’nu da fişlemiş” denildi. Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü iken “Kürtçü/Bölücü” diye fişlendiğini sav ediyordu. 28 Şubat davasında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Kılıçdaroğlu’yla ilgili fişleme evrakı soruldu. Genelkurmay, mahkemeye gönderdiği karşılıkta Kılıçdaroğlu’nun fişleme evrakının TSK’da bulunmadığını söylemiş oldu.

Ve geliyoruz gerçeğe:

Kumpaslarla TSK’ya yıkılmak istenen Kılıçdaroğlu’nun fişlenmesiyle ilgili doküman sonuçta TSK’dan değil Başbakanlık’tan çıktı.

1990’lı senelerda aralıkla SSK’yı yöneten Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli hükümetler tarafınca amaç alınan bir bürokrattı. Kılıçdaroğlu’nu vakit zaman ismini vererek eleştiren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik bakanları bir arada çalıştığı SSK bürokratları hakkında da raporlar hazırlattı. Bir orta misyondan alınıp mahkeme sonucuyla geri dönen Kılıçdaroğlu’nun yönettiği SSK hakkında 1996-2000 aralığında en az beş rapor yazıldı.

Artık geliyoruz can alıcı noktaya:

18 Aralık 2011’de Yenimahalle/Ankara’dan MNG kargo ile Çorlu’daki emekli subay Tamer Tatar’a ihbar mektubu, bir CD ve kimi dokümanlar gönderilir. Göz tabibi Tatar, CD eline ulaştıktan (19 Aralık) 1 gün daha sonra 20 Aralık’ta Çorlu yahut Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı’na değil, o periyot büsbütün FETÖ’nün eline geçmiş olan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gdolayır. Savcılar da CD’nin isimli imaj kopyasını almadan, HASH kıymetini tespit etmeden ve üzerinde parmak izi incelemesi yaptırmadan, çabucak sonraki günü (15 Temmuz’dan daha sonra FETÖ’cü oldukları anlaşılan) Ankara’daki savcılar Mustafa Bilgili ve Kemal Çetin’e gönderir. 28 Şubat Davasının en kıymetli kanıtı bu 5 Nolu CD olur ve Kılıçdaroğlu’nun fişleme dokümanları de bu CD’den çıkar! Lakin CD sahtedir!

Peki…

Bu süreçte 5 Nolu CD’nin ‘sahibi’ Tamer Tatar’ın sözüne bir kere daha başvuruldu mu?”