Kibariye’den daha sonra kızı Birgül’ün de kuaföre para ödemeden kaçtığı sav edildi!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kibariye Ekim 2021’de İstanbul Kadıköy’deki bir kuaföre giderek kaynak saç yaptırdı. Argümana bakılırsa, eşi Ali Küçükbalçık ile birlikte işletmeye gelen sanatçı Kibariye, üç saat süren süreç daha sonrası aldığı hizmetin bedeli olan 4 bin 200 lira fiyatındaki borcunu ödemeden dükkândan ayrıldı.

İşletme yöneticisi Kemal Bamdelen yaşananları, “Kibariye Hanım geldi, saçlarını yaptıracağını söylemiş oldu, biz de yaptık. Buradan keyifli bir biçimde ayrıldı, kendisi de söylüyor… Parayı vermeden gittiler, burada bir arkadaş bıraktılar rehin olarak 4-5 saat durdu dükkânda parayı ödemediler… Ali beyefendi ‘parayı medya danışmanıma verdim’ dedi. Medya danışmanına sordum ‘kimse para vermedi’ dedi. ‘Biri palavra söylüyor fakat hanginiz’ deyip Ali beyefendisi tekrar aradım. Ali Beyefendi ‘4200 TL değil de bunu reklam karşılığı yapalım’ teklifinde bulundu. Ben de ‘en başından söylemiş oldum size bu biçimde bir çalışmamız yok. Bizim bu biçimde bir reklama da muhtaçlığımız yok’ yanıtını verdim. ‘bu biçimde yarısını vereyim’ dedi. Ben de kendilerini medyaya vereceğimi söylemiş oldum. Bence bu hadiselerden Kibariye bayanın haberi yoktu daha sonradan öğrenmiş olabilir. Bu işleri organize den eşi Ali beydir” kelamlarıyla anlattı.

‘KİMSENİN HAKKINI YEMEDİM’

Kibariye ise argümanlara “61 yaşındayım ve kimsenin hakkını yemedim. Bu kuaför problemi de bir sponsorluk olayıydı. Fakat şu an ismini anmayacağım arkadaşlarımız bu biçimde prim yapmayı tercih etti. Beni yalancı gösteriyorlar. Bütün sanatkarlar sponsorlukla ayakkabı ve kıyafet alıyor. Kuaföre paralarını gönderdim fakat bu olay beni ziyadesiyle üzdü. 13 yaşımdan beri sahnelerdeyim. O gün beni nasıl tanıdılarsa bugün de tıpkı Kibariye’yim. Kimsenin gururuyla, onuruyla, parasıyla, ekmeğiyle oynamadım. Ben kul hakkına girmem. Sesimin ekmeğini yedim” karşılığını verdi.

ALTI AY daha sonra BİRGÜL GÜNDEMDE

Yaşanan olaydan altı ay daha sonra bu sefer Kibariye’nin kızı Birgül Küçükbalçık misal bir olayla gündeme geldi. Argümana göre, Birgül Küçükbalçık Ataşehir’de saçlarını boyatmak için gittiği kuaföre 2 bin 500 TL’lik borcunu ödemeden kaçtı.

“ÖDEMEYE ALMADAN BIRAKMAM”

İşyeri sahibi Fuat Danış, “Kibariye Hanım ve kızı randevu oluşturmak istedi. Bir gün daha sonra yalnızca kızı geldi. Yaklaşık dört saat sürdü buradaki süreçler. Saçı boyandı, bakım yapıldı. Ödemeyi almadan sizi bırakamam dedim. ‘ Annem burada, birazdan ödemeyi yapacak’ dedi” formunda konuştu.

“YAKIŞTIRAMADIK DOĞRUSU”

Danış, “daha sonra bu iş artık yargıya yansıyınca, haberlere çıkınca dün Ali Beyefendi bizimle irtibata geçti. Burada bir yanlış anlaşılma olduğunu, ödemeyi yapmak istediklerini söylemiş olduler. Herbiçimde tatlıya bağlanacak diye düşünüyorum. Ancak yapılan güzel değildi sahiden. Uğraşmış arkadaşlar burada. Bütün arkadaşlarımız en hoş hizmeti verdiler. bu biçimde bir durum bulunmasına biz de hayli üzüldük. Yakıştıramadık doğrusu. Ali Beyefendi ödemeyi yapacağını, yanlış anlaşılma olduğunu söylemiş oldu” diye konuştu.?