Kate Garraway: Bizim için kalıcı bir memnun son yok!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
‘Good Morning Britain’ isimli programla tanınan İngiliz sunucu Kate Garraway, 2020’nin mart ayında koronavirüse yakalanıp vefattan dönen lakin bedeninde fazlaca hasar kalan muharrir eşi Derek Draper’ın güzelleşmesi için büyük bir çaba veriyor. Çift, gelecek ay özel bir tedavi için Meksika’nın yolunu tutmaya hazırlanıyor.

VERDİKLERİ ÇABAYI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Garraway ile Derep Draper’ın bu süreçte yaşadıkları da ITV kanalında bir belgesel olarak ekrana geldi. ‘Caring For Derek’ (Derek’e Bakmak) aldı belgeselde ünlü sunucu, ailece verdikleri çabayı gözler önüne serdi.

54 yaşındaki Draper, o devir koronavirüse yakalandıktan daha sonra tedavinin bir modülü olarak tabipler tarafınca yapay komaya sokulmuştu. Derek Draper, tam 374 gün hastanede kalmıştı. Virüsün bütün vücudunu harap ettiği Draper, sonunda taburcu olup meskenine gitmişti.

Ama tam olarak iyileşemeyen, yatağa bağlı olarak yaşayan ve tekerlekli sandalyeyle hareketini sağlayan ünlü müellif, artık eşiyle bir arada tedavisinin geri kalanı için Meksika’nın Monterrey kentinde bir kliniğe gitmek için hazırlık yapıyor.

Derek Draper’ın İngiltere ile Meksika içindeki 16 saatlik uçak seyahatine dayanıp dayanamayacağını anlamak için birtakım testlere girmesi de gerek. Çift, ailece yaşadıkları zorlukları bu belgesel aracılığıyla izleyiciyle paylaşıp emsal durumları yaşayanlara da güç vermeyi amaçlıyor.

Derek ile evliliğinden iki çocuk sahibi olan Kate Garraway, programda yalnızca yaşadıklarını değil bu kuvvetli süreçte hissettiklerini de gözler önüne serdi. Garraway, belgeselin bir noktasında hislerini, gözyaşlarını da tutamadan şu sözlerle anlattı:

“İnsanlar nitekim kibar ve benim kendilerine ilham verdiğimi söylüyorlar. Lakin ben nitekim büyük bir gayret veriyorum. Sanırım beşerler için bunu bilmek kıymetli. Zira eminim ki onlar da hayatlarını yaşarken bir şeyler için çaba ediyorlar.”

Kate Garraway, eşinin sıhhatine kavuşması için verdikleri bu uğraş sırasında hissettiklerini; “Sanırım en berbat şeylerden biri bu vahim yalnızlık hissi. Onun orada olduğunu bilmek lakin aslında orada olmaması. Bu nitekim tanımlanamaz bir durum, fazlaca sıkıntı. Onu (Derek’i) orada görüyorum lakin o aslında yok. Ve kendinizi her vakit yalnız hissediyorsunuz” biçiminde söz etti.

Garraway kelamın bu noktasında hala memnun sona erişebileceklerini umduğunu itiraf etti ancak akabinde da “Ama sonuç olarak bu ‘mutlu son’ sürdürülemez üzere görünüyor” tabirlerini kullandı.

Belgeselde günlük rutinden kesitler de paylaşan ünlü isim, Draper’ın bakımını, iki yardımcıyla nöbet değiştirerek üstlendiğini ve konut işleriyle de ilgilendiği aktardı. Garraway, yürümek için takviyeye gereksinim duyan eşinin gün ortasında 16 ile 20 saat içinde uyuduğunu da kelamlarına ekledi.

İKİ ÇOCUKLARI VAR

Kate Garraway ile eşi Derek Draper 2005 yılında nikah masasına oturmuştu. Çiftin, Darcy Mary (15) ve William Garraway (12) isminde iki tane çocuğu bulunuyor. Draper, Kate Garraway’in eski eşi. Sunucu birinci evliliğini 1998 ile 2002 içinde Ian Rumsey ile yapmıştı.