Johnny Depp-Amber Heard çiftinin ses kayıtları ortaya çıktı!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hollywood yıldızı Johnny Depp (58) ve uğruna 14 yıllık yuvasını yıktığı oyuncu Amber Heard’ün (35) aşkları evvel nikah masasına, akabinde da Hollywood’un en uzun vadeli hukuk savaşına uzandı. 2015 ile 2017 içinde evli kalan ikili, bir sefer daha mahkeme salonunda karşı karşıya geldi. Bu yasal sürecin “ilk perdesi” geçtiğimiz yıl İngiltere’de gerçekleşmişti.

“İFTİRA” DAVASI

Bu süreçte mesleği de ziyan nazarann Depp, kendisi hakkında “eşini döven bir adam” nitelemesini kullanan The Sun Gazetesi’ne karşı bir iftira davası açmıştı. Davanın görüldüğü devirde, Amber Heard ile Johnny Depp, Londra’daki mahkeme salonunda karşı karşıya gelmişti. O davayı kaybeden kişi Depp oldu lakin olay orada son bulmadı.

Ünlü oyuncu, eski eşinin aleyhine 50 milyon dolarlık bir iftira davası açmıştı. Heard de bu atağa cevap olarak Johnny Depp’e karşı 100 milyon dolarlık bir iftira davası açtı. Davanın birinci duruşması geçtiğimiz haftalarda ABD’nin Virginia kentindeki Fairfax County Courthouse’da görülmüştü. Dün devam eden duruşmada avukatları eşliğinde kozlarını paylaşan ikilinin ses kayıtları mahkeme salonunda dinletildi.

HEARD GİZLİCE ÇEKMİŞ

Duruşmada, Amber Heard’ün avukatları, çiftin yıllar evvel bir tartışma sırasında gizlice çekilen bir görüntüsünü da gösterdi. Görüntüde Johnny Depp, küfür ederek duvara ve mutfak dolaplarına hem yumruk hem tekme atarken görülüyor. O sırada Amber Heard de “Ne oldu?” diye soruyor. Görüntüde ikilinin bulunduğu mutfaktaki eşyaların yere saçıldığı ve ortalığın da dağınık olması dikkat çekti.

Heard’ün gizlice çektiği hatta kameranın görüş açısını kapattığı için bir kahve kupasını da eline aldığı görüntüde; “Yaptığım her şey için özür dilerim. Sana bir şey oldu mu?” dediği duyuluyor. Depp de “Sanmıyorum” diye ekliyor. Görüntüde Johnny Depp, mutfak dolaplarını çarpıyor ve tekme atıyor.

“DOLAPLARA VURDUM”

Johnny Depp görüntüyle ilgili olarak Heard’ün avukatı Benjamin Rottenborn’un kendisine yönelttiği “Bu sizin Batı Hollywood’daki konutunuz. Görüntüdeki de sizsiniz. Şiddet mi uyguluyordunuz?” sorusuna “Açıkça görülüyor ki benim için berbat bir zamandı” karşılığını verdi. Ünlü oyuncu, akabinde da dolaplara şiddet uyguladığını kabul edip, Amber Heard’e vurmadığını savundu.

Depp, eski eşinin bu manzaraları gizlice çektiğini söyleyip sonunda da güldüğünü kelamlarına ekledi. daha sonra da “Eğer Bayan Heard o sırada korktuysa niye kaçmadı, niye manzaraları çekiyordu?” diye sordu. Depp, avukatın kendisine yönelttiği “Sarhoş muydunuz?” sorusuna da “Bu bir olasılık” diye karşılık verdi.

“BENİ BIÇAKLA!”

Duruşmada Johnny Depp ile Amber Heard içinde geçen rahatsız edici bir tartışmanın ses kayıtları da heyete dinletildi. O kayıtlarda Depp’in eski eşine kendisini bıçakla kesmesi için yalvardığı duyuluyor. O kayıtlar dinlenirken ünlü aktörün gözlerini eliyle sildiği ve bir kağıt mendile uzandığı görüldü. Tam o anda eski eşi Amber Heard’ün de kendini hiç uygun hissetmediği ve gözyaşlarına teslim olmanın eşiğine geldiği dikkat çekti.

“SANA GEREKSİNİMİM VAR, KES BENİ!”

Söz konusu kayıtlarda Depp, alçak bir sesle “Benim bir yerimi kesmek ister misin?” diye soruyor. Heard ise ona “Kendini kesme, lütfen yapma. Bunu niye yapayım? Lütfen kendini kesme!” biçiminde karşılık veriyor. Johnny Depp ise “Sana gereksinimim var. Kes beni” tabirlerini kullanıyor. Tam o sırada ikilinin bulunduğu odanın kapısının çalındığı ve bir hizmetlinin Johnny Depp ve Amber Heard’e seslendiği duyuluyor.

Fakat ses kayıtlarında, hizmetliye kapıyı açmayan ve geri gönderen ikilinin bıçakla ilgili tartışmayı sürdürdüğü dikkat çekiyor. Amber Heard tekraren Depp’ten bıçağı bıçağı yere bırakmasını istiyor. Heard, bıçağın dünyadaki en makus şey olduğunu epeyce can yakıcı ve kirli olduğunu söylüyor.

‘ÖLÜME KADAR’

Söz konusu bıçağın fotoğrafları da mahkeme heyetine sunuldu. Bıçağın üzerinde İspanyolca, “Hasta la Muerte” (Ölüme Kadar) ve çabucak yanında da Slim yazılı. Amber Heard de eski eşi Johnny Depp’i bir arada oldukları periyotta “Slim” (ince, narin) takma ismiyle çağırırdı.

JÜRİYE SUNULAN FOTOĞRAF

Depp, duruşmada alkol düşkünlüğü hakkında da konuştu. Ünlü aktör, bilhassa de ‘The Lone Ranger’ isimli sinemanın çekimleri sırasında alkol konusunda “ipin ucunu düzgünce kaçırdığını” belirtti. Johnny Depp, o sinemanın çekimleri sırasında set bitip meskene döndüğü her gün kendisini bekleyen bir bardak alkollü içki olduğunu da kelamlarına ekledi. Heard’ün avukatı Depp’e sabah saatlerinde de bir alkollü içkiyi tüketip tüketmediğini sordu. Depp de buna insanın her saatte kendisini keyifli edebileceği karşılığını verdi. Bu cevap salonda gülüşmelere niye oldu. Bu ortada duruşmada Depp’in, alkol ve uyuşturucu niçiniyle kendinden geçtiği bir anda çekilen fotoğrafı da dikkate sunuldu.

“ONU YAKMADAN EVVEL BOĞALIM”

Öte yandan Johnny Depp ile Amber Heard’ün kapalı kapılar gerisinde yaşadıkları her şeyin ortaya döküldüğü dava sırasında konuşulanlar yalnızca bunlarla da kalmadı. Depp’in, oyuncu arkadaşı Paul Bettany’ye daha evlenmelerindilk evvel Amber Heard hakkında gönderdiği bir ileti da duruşmada okundu. Heard’ün avukatı Rottenborn tarafınca yüksek sesle okunan bildiride Depp “Haydi Amber’ı yakalım” diye yazıyor. bir daha Paul Bettany’ye gönderdiği bir öteki bildiride da “Onu yakmadan evvel boğalım.” tabirlerini kullandığı görüldü.

MESAJI YAZDIĞINI KABUL ETTİ

Amber Heard’ün avukatı, duruşma salonundaki herkesten özür dileyerek iletileri küfürlü kısımlarıyla birlikte okudu. daha sonra da Depp’e “Doğru okudum mu?” diye sordu. Oyuncu da “Kesinlikle!” kelamlarıyla cevap verdi. Avukat Rottenborn çabucak sonrasında “Bunu, daha sonradan eşiniz olacak bayan hakkında yazdınız.” sözlerini kullandı. Depp de “Evet!” karşılığını verdi.

Johnny Depp, sorular üzerine İngiliz aktör Paul Bettany ile âlâ arkadaş olduklarını ve birlikte uyuşturucu aldıklarını söylemiş oldu.