Ford, Art görüş kamerası sorunu!

bencede

New member
Ford, art görüş kameralarının kusurlu görüntü çıkışının olabileceği ihtimali üzerine dünya çapında 462.000 araç için bir geri çağırma yayınladı. Associated Press ve Reuters’e göre, geri çağırma birtakım 2020 ila 2023 model Ford Explorers ve Lincoln Aviators’ın yanı sıra bir küme 2020 ve 2022 model Lincoln Corsairs’i modelleri ortasında geri çağırmaya başladı. Etkilenen araçlar modellerin de, araç içi cümbüş dokunmatik ekran, ve konsolunda canlı manzaraları görüntüleyen 360 derecelik kameralar da sorun teşkil etmektedir.

Ford art görüş kamerası meselesini çözebildi mi?Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden alınan bir bilgilere nazaran, ajans 2021’in sonlarında canlı imaj kamerasının dışarıda olanları göstermek yerine mavi bir imaj gösterdiği savları hakkında Ford ile bağlantıya geçti. Ford, bu raporları tahlil etmek için tedarikçilerle birlikte bu sorunu çözmeye çalıştı , lakin Aralık 2022’ye kadar araba üreticisinin bu sorunu laboratuvarda ve araç ortasında düzeltilmesi mümkün değildi, bu yüzden Ford yalnızca araçları geri çağırdı.

Görünüşe göre, 2 Kasım prestiji ile bu bahisle ilgili garanti raporu sundu. Ayrıyeten, araba üreticisi, araçların art kamerası ve mavi ekran sorunu niçiniyle, 17 küçük kazanın meydana geldiğini, lakin rastgele bir faydalanma olmadığını raporda belirti. Reuters, 2021’de geri çağrılan araçların, manzara sürece modülü yazılımlarını da güncelleyebileceklerini söylemiş oldu.