Enkaz altında kalan bireylerle dalga geçti… Gözaltına alındı

bencede

New member
Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 şiddetindeki sarsıntıda enkaz altında kalan vatandaşlar, kendilerine ulaşılması için telefon numaralarını toplumsal medyada paylaştı. Tanınan sesli ve yazılı irtibat uygulaması olan Discord’da toplanıp konuşan bir küme genç de o vatandaşlardan birini arayıp arama kurtarma ekibindenmiş üzere davrandı.

KURTARMA EKİBİNDENMİŞ ÜZERE DAVRANDILAR

Şahısların enkaz altında mahsur kalan vatandaşla konuşup, “Bağırıyorum sesimi duyuyor musunuz? Islık çaldım” formunda dalga geçtiği görüntü toplumsal medyada yayınlandı. ergenlerden yardım isteyen vatandaşın ise görüntüdeki son kelamı “Çok üşüyorum” oldu.

Sosyal medyada reaksiyon gösterilen paylaşıma sanatçı Hayko Cepkin’den de reaksiyon geldi. Paylaşılan tweet’i alıntılayarak yanıt veren Hayko Cepkin, “Dün üstün ırk insan güzellemesi yapanlar vardı değil mi burada. Evet zincirin en üstündeyiz ancak en pislik halimiz ile. Şunu o üstün beyni ile düşünüp yapanın da ömrü zül olsun” kelamlarına yer verdi.

Birfazlaca toplumsal medya kullanıcısı da kelam konusu duruma reaksiyon gösterdi.

GÖZALTINDA

Gelişmelerin akabinde kısa bir süre daha sonra kayıt alıp görüntüyü paylaşan S.A. isimli şahsın gözaltına alındığı öğrenildi. Şahsın 17 yaşında olduğu öne sürüldü.