Emina Jahovic: Ramazan ayı beni manevi olarak epey rahatlatıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Mustafa Sandal ve Emina Jahovic, 2018’de 10 yıllık evliliklerini sonlandırmıştı. Şubat ayında iki aylık nafakasını alamadığı için Mustafa Sandal’ın meskenine icra memurlarını gönderen Jahovic’in bu atağı Sandal’ı kızdırmış ve ünlü müzikçi da eski eşine her ay ödediği 15 bin TL’lik nafakanın iptali için dava açmıştı.

Sandal, eski eşinin Çubuklu Vadisi’ndeki meskeninin kira gelirini alma hakkından yoksun edilmesini istemiş, Jahovic ise davanın reddine başvurmuştu.

Sırp müzikçi Emina Jahovic (40), daha sonrasında ise 2008-2018 yılları içinde evli kaldığı, çocukları Yaman ve Yavuz’un babası Mustafa Sandal’ın (52) toplam 1 milyon 105 bin 863 TL’lik nafaka borcu olduğunu sav etmişti.

“MUSTAFA EKONOMİK OLARAK RAHAT”

İstanbul Aile Mahkemesi’ndeki ‘nafakanın azaltılması’ davasının duruşmasına avukatı Altın Mimir’le katılan müzikçi, “Mustafa ekonomik olarak rahat. Çocukları okula gdolayıp getirmesi için otomobil alacaktı ya da kiralayacaktı. Çocukların tatil paralarını ve konuttaki yardımcıların paralarını ödeyecekti. hiç birini ödemedi. Nafakayı ödemiyor” demişti.

Jahovic’in avukat Altın Mimir ise “Mustafa Sandal, nafaka borcunu ödemezse mahkeme mahpus cezası verecek” biçiminde konuşmuştu.

DEKONTLARIYLA BELİRLENİP ONAYLANDI

Evvelki günlerde ise İstanbul Nöbetçi İcra Mahkemesi’nin verdiği kararda, Mustafa Sandal’ın eski eşine 968 bin TL nafaka ödemesi yaptığı banka dekontlarıyla belirlenip onaylanmıştı.

Sandal’a ilişkin olan Çubuklu Vadisi’ndeki villanın iki yıllık kira bedeli olarak 900 bin TL daha Emina Jahovic’e ödenmişti. Mahkeme sonucunda, Sandal’ın, oğulları Yaman ve Yavuz’un okul taksitleri ile başka tüm mecburî gereksinimlerini da eksiksiz ödediği görülmüştü.

DÖRT MİLYON EURO YATIRIM ALMIŞ!

Hürriyet gazetesinden Mehmet Üstündağ’ın haberine bakılırsa; geçimini sağlamakta zorlandığı için Mustafa Sandal’ı icraya veren Jahovic’in, kozmetik firması için Sırbistanlı bir iş adamından dört milyon euro yatırım dayanağı ve aylık 10 bin dolar maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

SANDAL’IN TALEBİ KABUL EDİLDİ

İstanbul 2. İcra Hukuk Mahkemesi, “Birikmiş nafaka alacağı” savıyla ilgili Sandal’ın durdurma talebini kabul etmişti. Mustafa Sandal’ın açtığı nafaka iptali davası ise önümüzdeki duruşmalarda karara bağlanacak.

TELEFONDAN MÜZİK DİNLEDİ

Tüm bunların arından Emina Jahovic, evvelki gece Etiler’de yürüyüş yaparken objektiflere takıldı. Kulaklığının şarjının bitmesiyle telefondan müzik dinlemeye devam eden hoş müzikçi, bütün bakışları üzerine topladı.

Basın mensuplarının kendisini görüntülemesiyle kısa bir şaşkınlık yaşayan Jahovic, akabinde poz vermeyi de ihmal etmedi.

“ORUÇ TUTUYORUM”

İftar daha sonrasında yürüyüş yaptığını söyleyen Jahovic “Oruç tutuyorum. Formumu korumak için de yürüyüş yapıyorum. Ramazan ayı beni manevi olarak epeyce rahatlatıyor” diye konuştu.

Yürüyüş sırasında genelde Sırp müzikleri dinlemeyi sevdiğini söyleyen müzikçi, “Yakında yeni bir müzik yapacağım. Bitirme aşamasındayım” sözlerini kullandı.

“DAVA SÜRECİNDE KİMSE BU TÜRLÜ OLSUN İSTEMEZ”

Öte yandan Jahovic, geçtiğimiz aylarda Bebek’te kameralara yansımıştı. Muhabirlerle konuşan müzikçi, eski eşi Mustafa Sandal ile olan davası hakkında, “Yani dava sürecinde kimse bu biçimde olsun istemez. Ancak boş verin fazlaca keyifli vakit içinderdan geçiyorum” diye konuşmuştu.

Emina Jahovic, muhabirlerin “Mustafa beyefendiyle çocuklar için bir ortaya geliyordunuz. Bu süreçten daha sonra görüşüyor musunuz?” sorusuna ise, “Ya boşverin onu da öbür şeylere bakalım. O kadar memnunum ki her şey kusursuz. Çok âlâ şeyler oluyor” cevabını vermişti.

“ÇOK YETERLİ ŞEYLER OLUYOR”

Müzikçi, “Mutluluğu aşka mı yoralım?” kelamlarına ise gülerek, “Aşkı da boş verin. İş olarak fazlaca yeterli şeyler oluyor. Ondan dolayı epeyce mutluyum” demişti.