Dolandırıcıların yeni formülü ortaya çıktı… ‘Kargo’ oyunu

bencede

New member
İstanbul Kadıköy’de yaşayan emekli muhasebeci Sevil Özer’e (80) geçen temmuzda Tekirdağ’daki yazlığındayken bir telefon geldi.

Kargocu olduğunu söyleyen kişi, Kadıköy’deki adresinde kimseyi bulamadığını, elindeki evrakın değerli olduğunu söyleyerek “Adresinizi verin, gelip teslim edeyim” dedi.

Aynı günün akşamında Tekirdağ’a gelip elindeki kâğıtları süratlice, “Aracım yol kenarında, çabucak gideyim” diyerek imzalatıp kaçar üzere gitti.

SENEDİ ALTA SAKLADI

Sabah’tan Yunus Emre Kavak’ın haberine nazaran, Özer, kargoyu açtığında reklam broşürleri buldu. Ne olduğunu anlamadı. Fakat 1 ay daha sonra avukatından gelen telefonla icralık olduğunu öğrendi.

Kargocu kılığındaki dolandırıcının, imzalattığı kâğıdın altını kesip bir senet yerleştirdiği, senede de 3 milyon lira borç yazıldığı ortaya çıktı. Yaşlı bayan artık üzerine kalan 3 milyon liralık borçtan kurtulmaya çalışıyor.

‘KİMSEYE BORCUM YOK’

Özer, “Benim kimseye borcum yok. Bankadaki paramı, konutumu kullanamıyorum. Önlem koymuşlar. Bu dolandırıcı oburlarının da canını yakmıştır.

Kâğıdın altını kesip bana senet imzalatmış. daha sonradan anladım. Yoksa bir kâğıt için Tekirdağ’a gelir mi? Bu beladan bir an evvel kurtulmak istiyorum, şüpheliler inşallah yakalanır” dedi.