Cet Demirer’den Acun Ilıcalı’ya gönderme!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafınca 8-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşen 41. İstanbul Sinema Festivali’nin “Zeki Müren’de Bizi bakılırsacek” sloganıyla evvelki akşam Cahide Palazzo’da düzenlediği parti, birbirinden ünlü isimleri sahnede ağırladı.

İKSV Partisi’nde Cet Demirer, Nükhet Duru, Gonca Vuslateri, Fatih Ürek, Umut Kurt, Serkan Keskin, Demek Evgar, Aslı İnandık, Selen Uçer, Nuri Harun Ateş üzere isimler sahneye çıktı. Zeki Müren’in unutulmaz müziklerinin seslendirildiği gecede, ünlü isimler performanslarıyla büyük alkış aldı.

BAHTSIZ KAZA
Demet Evgar ve Serkan Keskin, Zeki Müren Gecesi’nde birebir sahneyi paylaştı. İkili, gecenin açılış konserini Zeki Müren’in ‘Muhtacım’ müziği ile yaptı. Sahnedeki uyumlu halleriyle izleyenleri eğlendiren ikili, büyük beğeni topladı. Serkan Keskin, bir orta 4 aylık gebe olan Demet Evgar’ı karnında öptü. Sargılı koluyla dikkat çeken Serkan Keskin, bu durumu soran muhabirlere “İki gün evvel yürürken ayağım kaydı sırt üstü düştüm. Omzum çıktı” açıklamasını yaptı.

ILICALI’YA ‘O SES’ GÖNDERMESİ
Cet Demirer, ‘Beklenen Şarkı’ ve ‘Hayriye’ müziklerini seslendirdi. Dansları ve sesiyle izleyenleri eğlendirmeyi başaran ünlü komedyen, Acun Ilıcalı’yı lisanına doladı. Demirer, “bu biçimde bir gecede olmaktan epey heyecanlıyım. Zira birinci ‘O Ses Türkiye’ denememdi. bu biçimdesine büyük rakipler karşısında umarım Acun (Ilıcalı) beyin dikkatini çekmişimdir” kelamlarıyla kahkahalar estirdi.

SEYİRCİLERE TAKILDI
Beyaz, pullu bir elbise ile sahneye çıkan Nükhet Duru, ‘Bir Demet Yasemen’ ve ‘Yaralı Gönül’ müziklerini okudu. Dinleyicilere takılan Duru, “Çok şahane otobüste üzeresiniz. Ya da metrobüs mü demeliydim. Canımsınız, bir tanesiniz. Ne kaygısı merhum ‘Helal olsun size” kelamlarına yer verdi.

“ZEKİ MÜREN’İ ANMAK GÜZEL”
Umut Kurt, ‘Gözlerim Doğuyor Gecelerime’ ve ‘Ah Bu Müziklerin Gözü Kör Olsun’ müzikleriyle gecenin en hayli alkış alan isimleri içinde yer aldı. Gecenin değerine dikkat çeken Umut Kurt, “İKSV bu biçimde tertipleri daima yapıyor. Daha evvel de arabesk gecesi yapmıştı. bu biçimdeda katılmıştım. Çok eğlenceli geçiyor. Zeki Müren’i anmak hoş. Onun müziklerini söylemek güzel” dedi.

Müzik söylemeyi sevdiğini belirten 40 yaşındaki Kurt, “Profesyonel manada sahneye çıkmıyorum. Çıkıyorsam da arkadaşlarımla eğlenmek için yapıyorum” diye konuştu.

‘BEKLENEN ŞARKI’ TEKRAR BEYAZPERDEDE
Gecede sahne alan isimlerin sahne kostümlerini Gülşah Saraçoğlu tasarladı. Müziklerde ise sanatkarlara Taşkın Sabah Orkestrası eşlik etti. İstanbul Sinema Şenliği Zurich Sigorta işbirliğiyle Türk sinemasının kıymetli yapıtlarını restore ettirerek gün ışığına çıkaran İstanbul Sinema Şenliği, bu yıl, Cahide Sonku ile Zeki Müren’in başrollerini paylaştığı ‘Beklenen Şarkı’ sinemasını yenilenmiş kopyasıyla bir daha beyazperdeye taşıdı.