Camdaki Kız’da Hayri’den Nalan’a beklenen itiraf! ‘Feride ve Sedat’a inat anlat’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Başrollerini Burcu Biricik (Nalan) ile Feyyaz Şerifoğlu’nun (Sedat) paylaştığı, Gülseren Budaycıoğlu’nun tıpkı isimli romanından uyarlanan ve gerçek bir hayat öyküsünün anlatıldığı ‘Camdaki Kız’, 14 Nisan Perşembe akşamı 39’uncu kısmıyla izleyici karşısına çıktı.

Perşembe akşamına damga vuran ‘Camdaki Kız’ dizisinin son kısmında; Billur’a söylemiş olduği kelamlar yüzünden pişman olan Nalan, Sedat’ı görme mazeretiyle konuttan çıktı. Otomobilde Hayri’nin kaybettiği cüzdanını bulan ve içerisinde fotoğrafını görür görmez şoke olan Nalan, Billur’dan özür diledi ve olanı biteni ona anlattı. Bunun fazlaca hoş bir şey olduğunu söyleyen Billur, arkadaşına ortasından geldiği üzere davranmasını söylemiş oldu.

Yakın arkadaşının akabinde fotokopi çeken kocasının yanına uğrayan Nalan, akşam bir arada vakit geçirmek istediğini söylemiş oldu. Buna epey keyifli olan Sedat ise kendisini konuta çağıran Cana’yı reddetti. Reddedildiği için kızan Cana ise oturup onu beklemeyeceğini tabir ederek Sedat’ı tehdit etti.

Kocasının kaçırılmasıyla güç vakit içinder geçiren Selen ise devayı Cavit enişteye gitmekte buldu. Ondan yardım isteyen Selen, babasının isteğiyle şirkete gitti. Amcası hastalandığı için Van’a giden Gülcihan’ın yokluğunda meskenin yönetimi Feride Hanım’a kaldı. Her şeyi dikkatle inceleyen Feride, kızının penceresinin karşısına dikilen manolya ağacına mana veremedi. Bunu birinin bilhassa yaptığını anlayan Feride İpekoğlu, Tako’dan izahat istedi. Ağacı Hayri’nin getirip diktiğini öğrenince de hesap sormak için harekete geçti.

Meskene döndüğünde kapıda Hayri ile karşılaşan Nalan durumu yönetim ederken, odasında kendisini bekleyen Feride’den habersiz Billur ile telefonda konuştu. Annesinin yanına gelip kimle ne konuştuğunu sorması üzerine Nalan, olayın Billur ile alakalı olduğunu söz etti. daha sonrasında Hayri’nin cüzdanındaki fotoğrafını alarak, cüzdanı kapının oraya bıraktı. Kızını adım adım takip eden Feride ise cüzdanı Tako’ya teslim etti.

Cüzdanının bulunmasıyla sevinen Hayri, Nalan’ın vesikalığını nazaranmeyince Feride Hanım’ın alıp almadığı konusunda endişelendi. Bunun üzerine Feride Hanım kendisini çağırınca düzgünce gerilen Hayri, Nalan’ın annesi manolya ağacını sorunca rahatladı. Kızının sürücüsüne gayesinin ne olduğunu soran Feride, “Nalan’a arkadaşın üzere değil, işverenin üzere davranacaksın. Yoksa seni silerim” diyerek onu tehdit etti.

Öte yandan Pera ile birbirlerine uygun olmadığını söyleyen Muzaffer, onu kendinden uzaklaştırırken; Nalan’ın kendisini cesaretlendirmesiyle sonucunı değiştirdi. Soluğu Pera’nın yanında alan Muzo, onunla bir alakaya başlamak istediğini söylerken; Selen’in atölyeye gelip ağabeyi için Pera’yı uyarması onu kızdırdı.

Bu sırada Hayri’ye olan hislerini bastırmak için Sedat’a yakınlaşmaya çalışan Nalan, kocasına “Beni sevdiğini söyler misin?” dedi. Nalan’ın bu isteğini anlamsız bulan Sedat ise ona kızdı. Eşi uyuduktan daha sonra pencerenin başına giden Nalan ise annesi ve Hafize’nin manolya ağacını sökmesiyle gözyaşlarına boğuldu.

Sabah kapıya gelen Hayri ile göz göze gelen Nalan, aşağıya onun yanına indi. Sürücüsünün kıyıya gitme teklifini kabul eden Nalan Koroğlu, otomobilde vesikalık fotoğrafını “Bunu ben buldum” diyerek ona teslim etti. Manolya ağacı için üzülmemesi gerektiğini söyleyen Hayri, biri alıp götürdü derken; Nalan ağacı sökenin annesi olduğunu söylemiş oldu. Akabinde otomobilden inen ikiliden Hayri, Nalan’a; “Dinlemek isterseniz benim anlatmaya yüreğim var” itirafı geldi.

Feride Hanım’ın kızını korumak için yaptıklarına ve Nalan ile Hayri içinde yaşananlara toplumsal medyadan yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…