Bülent Arınç’tan AKP’ye ihtar

bencede

New member
AKP Manisa Vilayet Başkanlığının iftar yemeği TBMM eski Lideri Bülent Arınç’ın iştiraki ile gerçekleşti. Şehzadeler ilçesinde Tarihi Kurşunlu Han’da gerçekleşen iftar yemeğine Arınç’ın yanı sıra, AKP Manisa milletvekilleri Murat Baybatur ve Semra Kaplan Kıvırcık, Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Lideri Dr. Mehmet Çerçi ve partiler katıldı.

Vilayet Lideri Salih Hızlı’nın selamlama konuşmasının akabinde kelam alan Arınç, “Biz AK Partiliyiz. Çok şükür bu partinin kuruluşunda da bulundum. Bugün de AK Parti’deyiz. Bundan daha sonra gidecek hiç bir yerimiz yok. AK Parti’de zaferden zafere koşacağız. Daima birlikte inşallah hoş günler goreceğiz. olağan olarak siyasi tercihlerini diğer tarafa çevirmiş beşerler olabilir. Lakin biz bu sonucumızda samimiyiz. Zira bu ülkeye hayır ismine ne yapıldıysa hamdolsun AK Parti yaptı” diye konuştu.

‘BUNU HALKIMIZA ANLATACAKSIN’

AKP’nin iktisat kaynaklı birtakım meseleler yaşadığına dikkat çeken Arınç, “20 yıldır iktidardayız. Önümüzde daha büyük bir imtihan var. İbni Haldun mukaddemesinde devletlere bile ömür biçer. Devletlerde doğar, biraz büyür, biraz gelişir, daha sonra gerileme başlar, daha sonra devletler yıkıma kadar sarfiyat. İktidarlar, yönetimler, idareler. Bütün her şeyin her günkü zevki ile her günkü başarısı ile devam etmeyeceği aslına bakarsanız işin tabiatı gereğidir. AK Parti’nin birtakım badireler yaşadığını, memleket ortasında iktisattan kaynaklı birtakım meşakkatlerle karşı karşıya kaldığını görmezden gelemeyiz. Benim birtakım ziyaretçilerden farkım odur ki ben daha 3 sene evvelden, Türkiye’de ekonomik düşünceler var lakin hamdolsun hükümetimiz bunlarla baş edecek, başaracak ve bir daha hoş günlerde bir arada olacağız demiştim. Siyasi olarak bize düşen bir sorunu görmektir, inkar etmemek, üstünü örtmemektir. Halının altına tozları toplamamaktır. Bütün tozları, pislikleri halının altına süpürüp de ortalığı pak gösterme çabası herkese yakışır fakat siyasetçiye yakışmaz. Sorunu nazarancek, sorunu teşhis edeceksin. Bunu halkımıza anlatacaksın ve biz bunun dermanını bulacağız” diye konuştu.

‘BAŞARILI OLAMAZSAK, SEÇİM SONUÇLARINDAN ÇOK EMİN DEĞİLİM’

AKP’ye ikazlarda bulunmayı ihmal etmeyen Arınç, “Nasıl 20 yıldır buluyorsak, 20 yıldır seçim kaybetmiyorsak, 20 yıldır millet AK Parti diyor, öbür bir şey demiyorsa bütün bunların üstesinden geleceğiz, bize itimadın. Bunu söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Görüyorsunuz ki hala ne külfet ortasında olursa olsunlar beşerler Cumhurbaşkanına itimat noktasında hala yüksek bir çıta var ki, muhalefet bunun eteğine bile yapışacak durumda değil. Bu inanç boşa gitmesin. Bu problemlerden biran evvelce kurtulalım, kurtulmalıyız. Zira yıllardır siyasetin ortasında olan beşerler olarak söylüyorum, halkın tercihi noktasında iktisadın uygun olduğu vakit içinderda daha rahat edersiniz. Lakin iktisatta ıstıraplar var ise, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının değeri düşmüşse, her gün muhtaçlık unsurlarına artırım geliyor ve enflasyon resmi sayılarla yüzde 60’ı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsın. Gerçeği nazaranceğiz ve sorunu çözeceğiz. Problemler çözüldükçe millet hiç bir vakit bizden kopmadı. hiç bir vakit da bizden kopmayacak. Bunu yapacak güçteyiz. Arkadaşlar başarılı olamazsak, seçim neticelerindan fazlaca emin değilim. Başarılı olmak zorundayız. Çok yeterli şeyler yapmak zorundayız” diye konuştu.