bir daha o çığlık… Sesimi duyan var mı

bencede

New member
Sözcü’nün haberine göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve fazlaca sayıda kenti vuran 7.4 büyüklüğündeki sarsıntıda birinci belirlemelere göre yüzlerce bina yıkıldı. Çok sayıda vatandaş enkaz altında kaldı. Enkaz altında bir tarafta cep telefonlarıyla yakınlarına ulaşmaya çalışırken bir taraftan da toplumsal medyaya bağlanarak yardım davetinde bulunuyor.

Haluk Levent bu vatandaşlardan birinin davetini toplumsal medyada paylaştı. Aysel Yeral isimli vatandaş, enkaz altından fotoğrafını paylaşarak “Beni kurtarın” notuyla yardım istedi. Haluk Levent iletisinde, “Sevgili Aysel! Şarjını koruma et” dedi.

“ABLA TAVAN ÜZERİMİZDE”

Twitter’da #enkazaltındayımetiketi en çok paylaşılan bildiri oldu. Hatay’da Defne Saadet Otel Yanı’ndaki yıkılan binada bir bayan enkaz altından ablasına gönderdiği imajlı iletide, “Abla bak tavan üzerimizde, güç durumdayız” diyerek yardım istedi.

ENKAZ ALTINDAKİ KARDEŞLERİNE SESLENDİ

Pazarcık’ta sarsıntı niçiniyle kimi binalar yıkıldı. Yıkılan bir binanın etrafında bekleyen bir vatandaş, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kardeşlere seslenerek, moral vermeye çalıştı.

“Kimse var mı?”, “Sesimizi duyan var mı?” diye seslenen muhabir, depremzedelere yardımcı oldu.

Acı sesleniş, akıllara 17 Ağustos 1999 Marmara sarsıntısını hatırlattı.