“Ben cumhuriyet çocuğu değilim ben şeriatçıyım” diyen AKP’linin sürpriz sonlu röportajı

bencede

New member
Vatandaşlara mikrofon uzatılan sokak röportajlarında farklı diyaloglar toplumsal medyada gündem olmaya devam ediyor. Genç bir muhabirin röportaj için mikrofon uzattığı iki vatandaş yaptıkları açıklamalarla izleyenleri şaşırttı.

Cumhuriyet’i sevmediğini ve Şeriat istediğini belirten vatandaşın röportajında yaşananlar şöyle:

Oyunuz kime? sorusuna karşılık veren vatandaş “Oyum Cumhur İttifakı’na, ben Osmanlı torunuyum ben Cumhuriyet çocuğu değilim. Ben şeriatçıyım” dedi.

Muhabir iktisadın durumunu sorunca Şeriatçı olduğunu söyleyen vatandaş “Bana nazaran düzgün, Ben Osmanlı çocuğuyum yani onu söyleyim ben, Cumhuriyet’i de sevmiyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir “Cumhuriyet’le ilgili berbat olan şey ne? diye sorduktan daha sonra şeriatçı vatandaş “Örneğin Laiklik, devamı Laiklik İslam’a saldırmıştır” iddialarında bulundu.

Muhabirin Kur’an-ı Kerim’den soru sorduğu adamın verdiği yanıtlar da toplumsal medyada viral oldu. “En kısa müddet; Kevser. Muhabir bu sefer de Kur’an- Kerim’in en uzun mühletini sordu, şeriatçı olduğunu belirten vatandaş ise karşılığı “Bakara” olan soruda tıkanarak karşılık veremedi.

Muhabir, Kur’an-ı Kerim’in en kısa ve en uzun müddetlerini sorduğunda karşılık veremeyen şeriatçı vatandaşın çaresiz anları toplumsal medyada viral oldu.