Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili Mustafa Murat Ayhan, cezaevinde intihar etti

bencede

New member
Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Kısmı öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet mahpus yatan Mustafa Murat Ayhan’ın Diyarbakır 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tek kişilik hücresinde intihar ettiği açıklandı.

Sputnik Türkçe’den Sertaç Kayar’ın haberine göre dün akşam saat 20.00 sularında intihar ettiği belirtilen Ayhan, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesine gdolayıldü. Ayhan’ın hastaneye kaldırılırken yolda hayatını yitirdiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Kısmı öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’ndan 28 Temmuz 2021 günü konuttan çıktıktan daha sonra haber alınamadı. Ailesinin kayıp ihbarı üzerine başlayan arama kararında cesedine ilişkin modüller beş gün daha sonra var isek ormanlık alanında bulundu. Cenazesi, 4 Ağustos’ta Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde defnedildi.

Maktulün cep telefonu ile görüştüğü son kişi olan Mustafa Murat Ayhan, “canavarca hisle adam öldürmek” hatasından tutuklandı. Ayhan’a ağırlaştırılmış müebbet ve 16 yıl mahpus cezası verildi.