Azap konutu… İkinci mağdur ve yeni ayrıntılar ortaya çıktı

bencede

New member
Kent merkezinde faaliyet gösteren bir kafede çalışan Demet A. (21) argümana göre eski işvereni Murat Demirci (41), nişanlısı Sara Demir (24) ve arkadaşları Tuğba Demirci (22) tarafınca bıçak zoruyla kaçırılıp saatlerce azap gördüğünü belirterek şikâyetçi oldu.

Sabah’ın haberine bakılırsa Demet A. şüphelilerin kendisinden daha sonrasında rezidansta öteki bir kıza da birebirini yaptıklarını belirterek, “O kızda şikayetçi oldu. Ona da bana yaptıklarını yapmışlar. Yakalanınca da bizim kendi kendimize bunları yaptığımızı, bir kabahatlerinin olmadığını söylemişler. Bana hiç unutamayacağım acıları yaşattılar. Ben insanların yüzüne bakamıyorum” tabirlerini kullandı.

Öbür mağdur Merve. K. da kâbus anları anlattı. Genç bayan tabirinde “Murat kolumdan tutup zorla beni daireye soktu. İçerideki bayanlara ‘Alın işte Merve bu, istediğinizi yapın’ dedi. Saçlarımı ustura ile kesip yüzümde sigara söndürdüler” dedi.

“DAVADAN VAZGEÇİN!”

Demet A.’nın teyzesi Zeynep Çoban olayın kapatılmasının istendiğini söylemiş oldu. Zeynep Çoban şunları anlattı:

“5 gündür gecemiz gündüzümüz yok. Bize hadiseden daha sonra aracı göndererek ‘Davadan vazgeçin, maddi olarak ucu bucağı olmayacak, fiyatı siz belirleyin’ denildi. Yeğenimin orada işe başladıktan 1 ay kadar daha sonra hal ve hareketleri değişmeye başladı. Yeğenim, “Çalıştığım yerde Murat diye biri var, benim ne kadar hoş olduğumu, hayatımda biri olmasaydı beni hayatına alacağını, benden etkilendiğini söylüyor” dedi. Akşamları meskene bırakırken yanağını okşuyormuş. Kafenin genel merkezine mail attım. Kafe müdürü ‘Kusura bakmayın bu işi kapatalım’ dedi. Biz de uzatmadık. Fakat bu durum fazlaca farklı. Bize hayatı zindan ettiler.”

Gözaltına alınan şüpheliler hakkında, ‘Cinsel istismar, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma, yaralama, yağma’ cürümlerinden süreç yapıldı. 3 kuşkulu Demet A’ya yönelik hareketleri niçiniyle isimli denetim alırken, öbür genç kıza yönelik hareketleri niçiniyle tutuklandı.