Amy Schumer: Vefat tehditleri alıyorum

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Dünyaca ünlü aktör Will Smith’in, eşinin alopesi hastalığı niçiniyle kazıttığı saçları ile ilgili espri yapan Chris Rock’a tokat atmasıyla hafızalara kazınan Oscar Ödül Töreni’nin sunucuları içinde yer alan Amy Schumer da Kirsten Dunst’a yaptığı latifeyle dikkat çekmişti.

YAPTIĞI LATİFE DİKKAT ÇEKTİ
Amy Schumer katıldığı bir programda yaptığı latifeyle ilgili mevt tehditleri aldığını söylemiş oldu. Schumer, Dunst için koltuk doldurucu diyerek oyuncuyu yerinden kaldırıp eşi Plemons ile konuşmaya başlamıştı. Lakin Schumer’ın bu esprisi izleyiciler ile Dunst ve Plemons hayranları tarafınca reaksiyonla karşılanmıştı.

40 yaşındaki Schumer, Oscar’da yaptığı bir latifenin akabinde yetkililerin kendisiyle temasa geçtiğini; mevt tehditleri aldığını deklare etti.

Ünlü komedyen ve oyuncu, “Hey, Kirsten Dunst’a olan sevginizi takdir ediyorum. Ben de onu seviyorum! O kraliçeye bu türlü saygısızlık etmem” dedi.

Amy Schumer, Stern’e latifeyle ilgili olarak aldığı taciz ve tehditlerin denetimden çıkmasından daha sonra bu açıklamanın gerekli olduğunu söylemiş oldu.

OSCAR’A DAMGA VURAN TOKAT

Öte yandan 2022 Oscar Ödülleri’ne Will Smith’in sahneye çıkarak komedyen Chris Rock’a tokat atması damga vurmuştu.

Komedyen Chris Rock’a, eşi Jada Pinkett Smith’in ‘alopesi’ hastalığı niçiniyle kazıttığı saçlarıyla ilgili espriler yapması üzerine sahneye çıkarak tokat atan Will Smith, yerine dönünce de sahneye hakikat; “Karımın ismini ağzına alma” diye bağırmış ve Rock’un açıklama yapma teşebbüsünü engelleyerek tıpkı sözleri daha sert bir biçimde yenidenlamıştı. 53 yaşındaki oyuncu, mükafatını almak için sahneye çıktığında gözyaşlarıyla özür dilemişti.

Yaşananların akabinde sessizliğini bozan Smith, toplumsal medya hesabından da özür iletisi paylaşmış ve oyuncu, Oscar Ödülleri’ni veren ‘Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa etmişti.

Tüm bu olanların akabinde toplanan Akademi heyeti ise Will Smith hakkında disiplin cezasını görüşmek üzere sanal olarak bir ortaya geldi. Alınan yeni kararla; Smith, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve öbür Akademi etkinliklerinden men edildi.