Alfa Romeo Tonale Türkiye’de! Fiyatı ve özellikleri

bencede

New member
Alfa Romeo, global aktifliğini geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleştirdiği Tonale modelini sonunda ülkemize getirdi. ShiftDelete.Net’in araba editörü Mert Yıldırım da aktifliği yerinde takip etti. İşte Alfa Romeo Tonale özellikleri ve fiyatı…

Türkiye’ye gelen Alfa Romeo Tonale özellikleri ve fiyatı aşikâr oldu!

Alfa Romeo, geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen küresel lansmanda birinci elektrikli arabasını tanıttı. Ülkemize de uzun bir müddetdir gelmesi beklenen bu modelin nihayet Türkiye aktifliği düzenlendi. Ayrıyeten SDN takımının de iştirak sağladığını belirtelim.


Otomobilin tasarımsal özelliklerine baktığımızda birinci vakit içinderda 4.53m uzunluğa, 1.84m genişliğe ve 1.6m yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Genel olarak ise yuvarlatılmış çizgilere sahip olan bu aracın sportif bir tasarımı olduğunu söyleyelim.Kaputun altına baktığımızda ise 1.3 (275 HP), 1.5 (130 HP ve 160 HP), 1.6 ve 2.0 (256 HP) biçiminde 4 farklı motor ve 6 ile 9 ileri otomatik olmak üzere 2 farklı şanzıman seçeneğine sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıyeten 1.3 L hacimli motorun PHEV (plug-in hybrid) takviyesiyle birlikte geldiğini ve bu sayede 2.0 L’lik modelden daha kuvvetli olduğunu belirtelim.

PHEV tipi elektrikli motorlar, 15.5 kW’lık bataryalar ile bir arada geliyor. Bu sayede aracı sadece elektrikli olarak da kullanabiliyorsunuz. Ancak tam dolu bir biçimde sadece kent içi yetecek kadar, 60 kilometrelik bir menzil sunuyor. Ayrıyeten 7.5 kW şarj takviyesi ile 2.5 saatte 0’dan 100’e dolum gerçekleştirebiliyorsunuz.


Buna ek olarak, Tonale’nin teknolojik donanımlarına baktığımızda ise adaptif sürat sabitleyici ve acil durum freni üzere özelliklere ek olarak opsiyonel olarak 2. düzey otonom sürüşü de pakete dahil edebilirsiniz. Ayrıyeten kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto üzere özellikleri de 10,25 inçlik multimedya ekranından denetim edebilirsiniz.

Türkiye’de satışa sunulan Alfa Romeo Tonale modelleri ve fiyatı:

Paketler / Motor1.6 130 HP TCT Dizel1.5 160 HP TCT Hibrit
Veloce1 milyon 399 bin TL
TI1 milyon 299 bin TL1 milyon 149 bin TL
Sprint1 milyon 249 bin TL

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!