Yeliz Yeşilmen ile eski eşi Ali Uğur Akbaş barıştı mı?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz sene eşiyle hengame ettikten daha sonra yaptığı paylaşımda; “Sonumun Bergen üzere olmasını istemiyorum” kelamları ile isminden kelam ettiren Yeliz Yeşilmen, eşi Ali Uğur Akbaş ile boşanma sonucu almış ve çiftin evliliği tek celsede bitmişti.

“HER VAKİT HAYATIMDA OLACAK”

Birkaç hafta evvel Barış Muslu’nun TV 100’de yayınlanan “Beyin Dedektifi” programına konuk olan Yeşilmen, ömrüne giren tüm erkeklerden şiddet gördüğünü itiraf etmişti. Ünlü isim, en çok kızgın olduğu bireylerin babası ve ayrıldığı eşi Ali Uğur Akbaş olduğunu söylemiş ve eklemişti:

“Eski eşimle birbirimizi epeyce sevdik. Çok büyük bir aşktı. Ben kendimi ezdirmemek için kimi şeylere son verdim. Öbür bir tahlil yolu yoktu. Çocuklarımız olduğu için her vakit hayatımda olacak.”

‘AYRILIK KISA SÜRDÜ’ TEZİ

Tüm bunların akabinde iki çocuk annesi Yeliz Yeşilmen’le ilgili yeni bir argüman ortaya atıldı. Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre; Yeşilmen’in 11 yıllık eşi Ali Uğur Akbaş ile ayrılığı uzun sürmemiş.

Akbaş’tan geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız boşanan ünlü müzikçinin eski eşine geri döndüğü sav edildi. Hatta çiftin ikinci baharını Bodrum’daki konutlarında yaşadığı öne sürüldü.

“AŞIRI SEVGİ VE AŞKTAN KAYNAKLI ŞİDDET”

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Nişantaşı’nda objektiflere yansıyan ve evliliğinde şiddet gördüğünü söyleyen Yeliz Yeşilmen, “Ben şiddet gördüm. Şiddet görmeyen bayan mı var? Lakin bende karşılığında şiddet gösterdim. Bizimkisi çok sevgiden, aşktan kaynaklanan bir şiddet” demişti.

“Tavsiyem bayanlara biraz sakin olmaları ve çenelerini tutmalarıdır” diyen ünlü isim, “Bir evlilikte aşıksan karşılıklı şiddet olmuştur. Hele hele hoş ve ünlü bir insansanız evlilikte şiddet bakılırsabilirsiniz. Ben gördüm fakat karşılığını da vermişimdir. Dediğim üzere bizim evliliğimizde yaşadığımız şiddet karşılıklı çok sevgi ve aşktan kaynaklıdır. Bu, bir daha bir ortaya gelip evleneceğimiz manasına gelmez” biçiminde kelamlarını noktalamıştı.

“AĞZIMDAN PATAVATSIZCA ÇIKTI”

Yeşilmen’in bu kelamları magazin gündemine bomba üzere düşerken, ünlü isim tenkit oklarının gayesi haline gelmişti. Akabinde ‘2. Sayfa’ programına katılan eski müzikçi, kelamlarına açıklık getirmişti.

Yeşilmen, “Geçtiğimiz hafta ortasından cımbızla bir söz oradan bir söz buradan olduğu için güya ben ‘evet fazlaca hoş bir şey, evet susmadığınız için şiddet oluyor, evet siz susun ki olmasın’ üzere algılandı. Bir defa evvel baştan şunu söyleyeyim ben de bir magazin programı yorumluyorum. Oradaki canlı yayında bana bir soru yöneltildi oradan çıktı” demişti.

“Gazeteci arkadaşlarımız da sorunca ağzımdan patavatsızca çıktı. Yay burcuyum, içim dışım bir” diyen ünlü isim, “Ama burada özü şu ‘her aşkın ortasında şiddet vardır’dan kastım; geçmişte de Türkiye’de yaşanmış en büyük aşklarda en büyük sevdalarda maalesef adamların bakış açısı yüzünden tahminen sevmenin ayarını yapamadığı için… Bu bakış açısı değişsin. Şiddete karşıyız. İnsan ile hayvanları ayıran özellikler olmalı, konuşarak anlaşmalıyız. Geçmiş hayatta bir fazlaca bayan maruz kaldı” sözlerini kullanmıştı.

Eski müzikçi, “Kendimi ezdirmediğim için vakit zaman şiddete maruz kaldım. Başım gözüm kırılıp da hastaniçin rapor almadım. Kelamlı şiddet bana tokat üzere geliyor. Aşık olduğum tek kişi çocuklarımın babası Ali Beyefendi oldu. Ali Bey’i canavar üzere göstermiyorum. Eşim tartışırken elma ve yumurta fırlattı. Dolaptaki domates çürüdü diye eski eşimle tartıştığımız oldu. Gerçek aşkın ortasında şiddet vardır” diye konuşmuştu.