Tülin Şahin: Hayatta her şey bir istikrar

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ünlü model Tülin Şahin ve Portekizli iş insanı Pedro De Noronha’nın kızları Siena Leyla, Kasım 2019’da dünyaya gelmiş; Şahin, doğumdan bir süre daha sonra da Noronha ile ilgisini noktalamıştı. Ayrılık daha sonrası kızını goremediğini sav eden Pedro de Noronha, mahkemeye başvurarak hak talebi istemişti. Ünlü model, yaşanan bu gelişmelerin akabinde kızı ile kendisinin ruhsal ve fiziki şiddete maruz kaldığını açıklayarak Pedro de Noronha hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuştu.

‘3 MİLYON EURO BORCU VAR’
Tülin Şahin, savcılığa sunduğu belgede ise kan donduran sözlere yer vermişti. Şahin, 3 milyon euro borcu olan Noronha’nın kızlarını kaçırarak kendisinden fidye talebinde bulunmak isteyeceğini tez etmişti:

“Siena’yı odasında uyuturken benim duymadığımı düşünüyordu. Art odaların birinde ‘Arabayı Bulgaristan yahut Yunanistan’a getirdikten daha sonra gerisi kolay. Ben her şeyi hallettim’ söylemiş olduğini duydum.”

‘BAKICILARLA İŞBİRLİĞİ YAPTI’
Sözünde kızını korumak için uğraşını sürdüreceğini belirten Şahin, meskendeki bakıcı N.Y.’nin Pedro de Noronha ile işbirliği yaparak kızını kaçırma operasyonu planladıklarını öne sürmüştü. Bakıcısının eşi H.Y. ile ablası N.T. hakkında tehdit, şantaj, hakaret ve hırsızlık teziyle kabahat duyurusunda bulunan ünlü model tabirinde, “N.Y.’nin kocası ve ablası beni arayıp telefonda ‘Gör bak o çocuğa neler yapacağız’ dedi. N.Y.’nin Siena’ya şiddetli davrandığına dair kamera kayıtları var” kelamlarına yer vermişti.

Tülin Şahin, Pedro de Noronha’nın aşk yaşadığı Işık Keçeci Aşur’un da olayların ortasında olduğunu tez etmişti. Şahin, Aşur’un mahkemede yalancı şahitlik yaptığını öne sürmüştü. Ayrıyeten evrakta Pedro’nun Işık Keçeci Aşur’un referansı ile Siena’yı okula yazdırmaya çalıştığına yer verilmişti.

‘DEZENFEKTAN İÇİRMEYE KALKIŞTI’
Tülin Şahin’in Portekizli iş insanı Pedro de Noronha hakkında savcılığa sunduğu dilekçesindeki öbür argümanlar ise şöylekiydi:

“Geçen sene kızımın doğum günü olan 4 Kasım’da Siena’yı bayıltacak derecede sıktı. Geçtiğimiz haziran ayında ise kızımıza dezenfektan içirmeye çalıştı. Mutfak dolaplarının çocuk kilitlerini bilhassa açıp Siena’nın bıçaklarla oynamasını sağladı. Hamileliğimin 4’üncü ayından itibaren benden para istemeye başladı. Avukatıyla yöntemsiz bir biçimde banka hesaplarıma girip baktı. Eski evliliğinden olan ve Londra’da yaşayan 15 ila 16 yaştaki oğullarına ‘Siena maddi açıdan hepimize bakacak. Merak etmeyin’ söylemiş olduğini öğrendim.”

TOPLUMSAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA
Güç günler geçiren Tülin Şahin, toplumsal medya hesabında da yazılı bir açıklama yayınlamıştı:

“Güne hayatımla ilgili beni konuşmak mecburiyetinde bırakan son derece üzücü haberlerle uyandım. Bayana şiddeti konuştuğumuz bu günlerde bu açıklamayı yapmak zorunda olmak bile inanın beni hem fazlaca üzdü , birebir vakitte epeyce mahcup etti. Her bayanın yaşayabileceği , ancak başına gelmemesini umduğu bir hayal kırıklığının kararında Pedro ile olan ilgimi Haziran ayında bitirme sonucu aldım.”

“BENİM İÇİN SON DERECE YIPRATICI OLDU”
“Hamileliğim boyunca ve daha sonrasında farklı farklı formlarda duygusal olarak yaralayıcı ağır tenkitlerin ve mükemmeliyetçi bir baskının altında kalmak beni bu karara itti” diyen Şahin, kelamlarına şu biçimde devam etmişti:

“Gerek doğumdan daha sonrasında eski fiziğime dönmem için yaptığı baskılar, gerek gebeyken bir tane dondurma yediğim için çıkarttığı şiddetli arbedeler benim için son derece yıpratıcı oldu. Benim önceliğimin kusursuz gözükmektilk evvel bir anne olmak olduğunu kabul etmedi. Doğumdan daha sonraki 2. haftamda ‘Çocuğa bakmak ve gece uyanmak senin işin değil’ diyerek meskene zorla iki tane bakıcı getirip bana artık spor yapmaya ve zayıflamaya dönme vakti olduğunu söylemiş oldu. Ben bir çocuğun sahibi değil bir anneyim ve kızımın her şeyi ile ilgilenmek benim en kıymetli nazaranvim. Baba olmanın sorumluluğunu alıp, hayatı memnunlukla paylaşmak yerine annesi ile bir arada 5 aylık kızımızın bile şişman olduğunu söylemiş oldukleri terbiyesizce tartışmalara maruz bıraktı.”

ÖNCELİĞİ KIZI
18 yaşından beri Türkiye ve dünyanın dört bir yanında podyum ve kamera karşısına geçen, ünlü markaların yüzü olan Tülin Şahin, son olarak ‘N Alaçatı Mecmuası’na konuştu. Anne olduktan daha sonra omurundaki evvelarinin ve daha biroldukca şeyin değiştiğini söyelen Şahin, dünyasının ve öncelliğinin kızı olduğunu anlattı.

Ünlü model, doğum daha sonrası hoşluk sırlarının sorulması üzerine ise; “Doğumdan daha sonraki süreci ve şu anı en doğal akışında yaşıyorum, yaşamak istiyorum. Tıpkı olması gerektiği üzere. Önceliğim büsbütün bana bağlı minik bir bebeğin tüm isteklerine en sağlıklı biçimde yanında olarak karşılık verebilmek” yanıtını verdi.

“SEVDİĞİM İŞİ YAPMAK ÇOK ÖNEMLİ”
Şahin, “Bir yandan annelik, bir yandan çalışma ömrünü nasıl yürütüyorsunuz?” sorusuna ise, şöyle karşılık verdi:

“Hayatta her şey bir istikrar. Organize ve disiplinli çalışırsanız her şeye yetişirsiniz. Olağan sevdiğim işi yapmak da burada epeyce değerli. Fakat şu var ki tam 24 yıldır gerek ülkemde, gerekse tüm dünyada sabah erken kalkıp her işime bir amatörün heyecanı, bir profesyonelin bilgisi ile giderim.”

TÜLİN ŞAHİN’E DAVA AÇTI
Öte yandan Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine göre; kızları yüzünden daima karşılıklı davalık olan Pedro de Noronha, Aile Mahkemesi’ne başvurarak Tülin Şahin’in çocuğunu kendisine göstermediği sebebi öne sürülerek altı aya kadar mahpus cezasına çarptırılması talebiyle dava açmıştı.

KARAR AÇIKLANDI
İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında her iki tarafı da avukatları temsil etmişti. sonucunı açıklayan mahkeme, öne sürülen sebebini daha sonradan açıklamak üzere Pedro de Noronha’nın davasını reddetmişti.