Tatbikat Sahnesi tüm oyunlarını Fişekhane’den çekti!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Erdal Beşikçioğlu’nun kurucusu ve genel sanat direktörü olduğu Tatbikat Sahnesi, açılışından bugüne oyunlarını sahnelediği, Zeytinburnu’nda yer alan Fişekhane ile çalışmasını bir bildiri yayınlayarak sonlandırdı.

“NİSAN VE MAYIS OYUNLARI İPTAL OLDU”

‘Bir Meczubun Hatıra Defteri’, ‘Küvetteki Gelinler’, ‘Acting’, ‘Gidion’un Düğümü’, ‘Miriam Yasta’ üzere oyunları seyirciyle buluşturan Tatbikat Sahnesi’nden yapılan açıklamada, oyunların artık İstanbul’daki diğer bir salonda sahneleneceği duyuruldu.


Açıklamada şu sözlere yer verildi:
“Tatbikat Sahnesi 2013 yılında kurulmuş olup kendi unsurlarına sahip, bedelinden ödün vermeyen, inandığı sanatından uzaklaşmadan ve bunu da yapıtlarında yaşatarak bu vakte kadar gelmiştir. Kendi biletini satan, Ankara ve İstanbul’da hiç bir organizatörle çalışmayan bir kurumdur. Bu prensipler çerçevesinde birlikte çalışmayı düşünerek kuruluşundan bugüne emek verdiğimiz Fişekhane ile çalışmalarımızı, etik sebeplerden ötürü sonlandırmış bulunmaktayız. Nisan ve mayıs ayında Fişekhane Ana Sahne ve Black Box’ta planlanan tüm oyunlarımız iptal olmuştur. Tiyatro bir ticarethane değil, bir sanat koludur. Bundan daha sonra İstanbul’da devam edeceğimiz tiyatro sahnemizi ve yerimizi en kısa vakitte ileteceğiz.”