Tarık Buyruk Tekin: Bizde hiç o denli büyük hırslar yoktur

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Müzikçi ve oyuncu Şevval Sam’ın, eski futbolcu Metin Tekin ile 1993-1999 yılları içinde süren evliliğinden dünyaya gelen Tarık Buyruk Tekin, Kalan D’nin fenomen dizisi ‘Sadakatsiz’deki Selçuk rolüyle isminden kelam ettiriyor.

Tekin, dizideki performansıyla hayranlarının yanı sıra ailesinin de takdirini kazanıyor.

“DONANIMI ÇOK FAZLA”

Geçtiğimiz aylarda oğlunun muvaffakiyetinden gurur duyduğunu belirten Sam, “Oyunculuğa dair konuştuğumuzda ondan epey şey öğreniyorum. Donanımı fazlaca fazla. İşine, mesleğine tutku ile bağlı olan biri olduğun için geliştirmek için ne gerekiyorsa yapıyor” demişti.

“Oğlunuzun meslek planlamasıyla ilgili fikir alışverişi yapıyor musunuz?” sorusuna da karşılık veren oyuncu, “Taro yolunu başından beri kendisi çizdi. Ben rastgele bir takviye vermedim. Bizde o denli pohpohlamak yoktur. Herkes kendi parmak izini kendi keşfeder. Taro da kendi yolunu kendi başına çizen bağımsız bir birey. ötürüsıyla gelecek ismine ondan umutluyum” tabirlerini kullanmıştı.

“OĞLUMA HAYRANLIK DUYUYORUM”

Evvelki günlerde de ‘Fatih Altaylı ile Teğe Bir’ programına konuk olan Şevval Sam, bir daha oğlu Tarık Buyruk Tekin hakkında konuşmuştu.

Tekin’e hayranlık duyduğunu belirten Sam, “Babasına fazlaca benziyor. 9 ay boyunca dua ettim, ‘kime benzeriyse benzesin fakat içi bana benzesin.’ diye” demişti.

Hoş oyuncu, kelamlarına; “Çünkü ‘büyüdüğü vakit onunla âlâ arkadaş olmak istiyordum.’ diyordum. Bana hiç bana benzemiyor lakin bana ruhu hayli benziyor. Çok entelektüel bir çocuk. Samimi ve gerçek lakin bir yandan da çok cool. 23 yaşında anne oldum, onunla büyüdüm sayılır. Hayranlık duyuyorum. O da oyuncu oldu. Bu mevzuyla ilgili okuması, izlemesi konusunda ayrıyeten hayranlık duyuyorum. Metin futbolcuydu lakin o sanata daha yatkın oldu” diye devam etmişti.

“DAHA HAVALI BİR OYUNCU GÖRDÜNÜZ MÜ?”

Tekin, geçtiğimiz aylarda ise Şevval Sam’ın doğum günü için annesi ve Eda Ece ile bir ortaya gelmişti. Daha evvel Taro’yu, dünyaca ünlü oyuncu Johnny Deep’e benzettiği hatırlatılan Ece, “Daha havalı bir oyuncu gördünüz mü?” biçiminde konuşmuştu.

Tarık Buyruk Tekin ise bu kelamlara; “Eda hayli pahalı, hayli teşekkür ediyorum. bu biçimde şeyler beni hayli onurlandırıyor” formunda karşılık vermişti.

SOLUĞU BODRUM’DA ALDILAR

Tekin, geçtiğimiz yaz uzun müddettir bir arada olduğu sevgilisi Sofia ile birlikte soluğu Bodrum’da almıştı. Yalıkavak’daki bir plajda kameralara yansıyan ikiliden Tarık Buyruk Tekin, romantik anlar yaşadığı sevgilisini öpmeye doyamamıştı.

birlikte hoş vakit geçiren ünlü çift, gazetecilerin kendilerini görüntülediğini fark ettiğinde ise istiflerini bozmamışlardı.

“HER ŞEYİ DOLU DOLU YAŞAMAK İSTİYORUM”

Öncesinde ise sevgilisi Sofia ile yedi yıldır epeyce hoş bir bağlarının olduğunu söyleyen Taro, “Sofia lise aşkım, yedi yıldır tanışıyoruz. Her şey hayli hoş gidiyor” demişti. Başarılı oyuncu, “Her şeyi dolu dolu yaşamak istiyorum. Evlilik doğal ki niye olmasın lakin daha 24 yaşındayım” açıklamasıyla kelamlarını noktalamıştı.

ÜSLUBUYLA DİKKAT ÇEKTİ

Ünlü isim, geçtiğimiz gün Bebek’te objektiflere takıldı. Sevgilisi Sofia ile bir arada el ele kıyı gezintisine çıkan Tekin, biçimiyle tüm dikkatleri üzerine topladı.

Oyunculuğu kadar giysi şekliyle da isminden kelam ettiren Tekin, basın mensuplarıyla konuşarak “Kendim tasarlıyorum giydiklerimi, fazlaca güzel de bir terzim var. O da tam bana göre dikiyor sağ olsun” dedi.

“BENİ HİÇ O DENLİ BÜYÜTMEDİLER”

“Sanatçı bir aileden geliyorsunuz bu durum özerinizde bir baskı oluşturuyor mu?” sorusuna samimiyetle yanıt veren Tarık Buyruk Tekin, “Beni hiç o denli büyütmediler, seçimlerime daima hürmet duydular. Bizde hiç o denli büyük hırslar yoktur. Bir muvaffakiyet derdi hiç yaşamadım o yüzden. Onlar beni kendi entelektüel donanımlarıyla büyütüp beslediler. Bu durum da benim hayata bakışıma istikamet verdi” sözlerini kullandı.

“RAKİP OLARAK BAKMIYORUM”

“Annenizle rakip olmak nasıl bir his?” sorusuna ise Tekin, “Ben hiç rakip olarak bakmıyorum bu duruma. Annem de, ben de hatta siz de cümbüş sanayisinde çalışan insanlarız. Topluma keyifli kıssalar anlatmak, onların vaktini keyifli geçirmelerini sağlamak tek amacımız” diye cevap verdi.

Genç oyuncu, bu telaffuzları ve fikirleriyle bakılırsanlerin takdirini kazandı.

OĞLUNDAN ŞEVVAL SAM’A SET SÜRPRİZİ

Öte yandan geçtiğimiz sene de Tarık Buyruk Tekin, sürpriz yapıp annesinin rol aldığı dizinin setine gitmişti. Anne oğlun hasret giderdiği anları Eda Ece, toplumsal medya hesabından paylaşmıştı. Tekin, çekim içinde “İşten güçten görüşemiyoruz, epey özledim” dediği Şevval Sam ile sarmaş dolaş hasret gidermişti.

‘Sarı Fırtına’ lakaplı futbolcu babası Metin Tekin’e benzerliği ile dikkat çeken güzel oyuncu, annesiyle verdiği pozu, “mama” (anne) notuyla takipçilerinin beğenisine sunmuştu.