Sokakta hanımı taciz eden erkeğe esnaftan meydan dayağı

bencede

New member
Olay, dün saat 18.00 sıralarında, Yahyakemal Mahallesi’nde yaşandı. Teze göre Cemile T., randevu alıp geldiği 1’inci kattaki kuaföre çıkmak için binaya girerken gerisinden gelen kişinin tacizine uğradı. Tacizci, Cemile T.’nin bağırması üzerine paniğe kapılıp kaçarken, kuaföre giren bayan yaşadığı olayı anlattı. Sokağa çıkan kuaför Burhan Özger ve Doğan Ermiş yakaladıkları kişiyi Cemile T.’nin doğrulamasıyla tekme tokat dövdü. Bir anlık boşluktan faydalanan tacizci kaçarak uzaklaştı.

“TANIŞALIM DEDİ, ÜSTÜME SALDIRDI”

Tacize uğradığını söyleyen Cemile T. “Kuaförüme gelirken binanın içine girdim daha sonra gerimden ‘şişt’ diye bir ses duydum. Gerime baktım, ‘Tanıdın mı’ dedi. ‘Hayır’ dedim. ‘bu biçimde tanışalım’ dedi. Direkt üstüme saldırdı, üstüme yürüdü. Saldırma olayı yaşadım daha sonra çabucak kuaföre koştum. Kaçmasaydım elle teması oluyordu. Üstüme yürüyüp beni merdivenin oraya yanlışsız sıkıştırdı. Süratli hareket etmesen daha da sıkıştıracaktı. Karanlıktı, ışığa çarptı yüzünü net biçimde gördüm. Ben bağırınca kaçtı. Üst çıktım kuaförde çalışan arkadaşlara tacize uğradığımı söylemiş oldum. Çabucak işlerini bırakıp adamın peşine koştular. Yolun karşısında gördük ve yakaladılar adamı. Ben direkt tespit ettim lakin kendisi kabullenmedi. Arkadaşlar müdahale ettiler ondan sonrasında kaçtı. Birinci anda elimde hiçbir doküman imaj olmadığı için ve adam da kaçınca o panikle şikayetçi olamadım. Gece sabaha kadar sıçrayıp uykudan kalktım. Şikayetçi olacağım ve yakalanması gerekiyor. Meskenime girerken, sabah işe giderken hayli büyük endişe ortasında aracıma bindim. Sağıma soluma baktım, daha öncesinden mi takip ediyordu yoksa daha sonradan mı karşıma çıktı onu bilmediğim için tedirginim, psikolojim bozuldu” diye konuştu.

“TACİZE UĞRADIM BANA YARDIM EDİN DEDİ”

Tacizciyi tokatlayan Doğan Ermiş, “Akaşam saat 18.00 sıralarıydı. Müşterimizin kuaför salonumuza randevusu vardı. Biz çalışıyorduk, bayan korkmuş biçimde içeriye girdi. ‘Bana yardım edin, Aşağıda tacize uğradım’ dedi. Çabucak aşağı indik kimse yoktu. Yolun karşısına geçtik bir adam eli cebinde ve korkmuş biçimdeydi. Adamı yakaladım, bayan geldi. ‘Bu mu’ diye sordum, bayan ‘bu’ dedi. hanımı görür görmez şok oldu. Ben vurdum daha sonra arkadaşım vurdu. Korkup kaçtı, kovaladık ancak kaçtı” dedi.

“ELİ TİTRİYORDU”

Kuaför sahibi Burhan Özger, “Müşterimizin randevusu vardı. Geldiğinde eli titriyordu. ‘Aşağıda taciz olayı yaşadım, yardım et’ dedi. Galiba bayanı takip etmiş bina ortasında sıkıştırmış, binanın ışıkları otomatik olmadığı için içerisi karanlık, bayanı sıkıştırdığı sırada kolu düğmeye geliyor ve ışık yandığında adam kaçıyor. daha sonra biz arkadaşlarla aşağı indik, kolundan tuttuk hanımı da çağırdık, bayan o olduğunu doğruladı. Biz de mecbur vurmak zorunda kaldık, daha sonra kaçtı” diye konuştu.