Serkan Davet’ten ‘Samsak Döveci’ ve Elif Buse Doğan açıklaması!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Yıl boyunca iç turizmi geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiren Rotahane, turizme katkı sağlayan kent ve kurumları ödüllendirmek hedefiyle Yıldız Mükafatları Gecesi düzenledi. Beşiktaş’ta bulunan bir otelde gerçekleştirilen geceye siyaset, iş ve sanat dünyasından seçkin konuklar katıldı.

Tüm gelirinin turizm kısmında okuyan muhtaçlık sahibi gençlere aktarıldığı merasimin sunuculuğunu Ebru Akel ile bir arada Serkan Davet yaptı. ‘Nefesten Sese’ programındaki partneri Elif Buse Doğan ile ortası açılan müzisyenden yeni açıklama geldi.

“SORUN MODÜLÜN ÇOK TIKLANMASI DEĞİL”
Serkan Davet, TRT Müzik’te yayınlanan programda Elif Buse Doğan’ın yorumladığı ve kendisinin klarnet çaldığı eser hakkında, “Bu olayı farklı algılayan bir kesim var. ‘Ayrı farklı solo yapmak istemişiz’ deniyor. Ayrıyeten ‘Samsak Döveci maddi olarak ortalarını açtı’ diye haberler görüyorum. Bunlar üzücü. Bizim ortamıza açan şey kesimin hayli tutması, tıklanması değil” dedi.

“EŞİM VE BEN ÇOK EMEK VERDİK”
‘Bekar Gezelim’ müziğiyle tanınan ‘Grup Laçin’in bir devir üyelerinden olan 45 yaşındaki klarnet virtüözü, “Program daha sonrası ‘Şarkıyı daima birlikte kliplendirelim’ diye karar aldık. Elif Hanım tarafınca farklı bir tercihte bulunularak, yol alındı. Bu kısım fazlaca değerli değil aslında lakin benim için. Değerli olan Elif fazlaca uzun vakittir bir arada çalıştığım, 7/24 konutumuzda olan bir insandır. Geldiğinde 21 yaşındaydı. Eşim ve ben epeyce büyük emekler verdik, kendisini sahiplendik. Bizi şu anda yaralayan şey vicdan. Bizi ahde vefasızlığı üzmüştür” sözlerini kullandı.

“ELİF BUSE’Yİ PROGRAMDAN EVVEL KAÇ KİŞİ TANIYORDU?”
Davet, “Benim bir müzikle, türküyle bu günlere gelmediğimi herkes bilir. Bana karşı yapılan en büyük haksızlık, emeğe ve ailece verdiğim takviyeye haksızlıktır. Elif Buse, Nefesten Sese programına geldiğinde kaç kişi tanıyordunuz? Lakin şu türküden daha sonra hepiniz tanıdınız. Tanıdığınız yer neresi, Nefesten Sese programı. Onun ötesinde bir görüntü ile tanıdınız mı? Yolu açık olsun” formunda konuştu.

NE OLMUŞTU?
Samsak Döveci türküsü, Serkan Davet’le bir arada program yapan Elif Buse Doğan’ın bir daha seslendirmesiyle gündem olmuştu. 29 yaşındaki müzikçi, toplumsal medyada sık sık paylaşılan türküyü yalnız başına okuyup, single olarak çıkarmıştı. Ünlü klarnetçi ise müziklerini takımıyla bir arada bir daha hazırlamış, yapıtı de diğerine okutup dijital platformlara koymuştu.