Salma Hayek: Soyadımı kabullenmiştim, herkes reddetti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
1993 yılında Antonio Banderas ile birlikte ‘Desperado’ sinemasında rol alarak mesleğinde tepeyi goren Salma Hayek, bu biçimdelikle Hollywood’a giriş biletini kazanmıştı.

Ünlü oyuncu, 2009 yılında iş insanı Francois-Henri Pinault ile nikah masasına oturmuştu. Çiftin bu evlilikten Mathilde Pinault isminde bir kızı olmuştu.

“FİLMLERİMDE BİLE KULLANMADIKLARI OLMUŞTU”

Salma Hayek Pinault, son devirde eşi François-Henri Pinault’nun soyadını kullanımıyla ilgili konuştu. 2009 yılında evlenen ikiliden aktris, yer aldığı projelerde Hayek’in olmasıyla ilgili şunları söylemiş oldu: “Ben soyadımı esasen kabullenmiştim lakin geri kalan herkes bunu reddetti. Sinemalarımda bile kullanmadıkları olmuştu” tabirleriyle güldürdü.

FİT KALMA SIRRI

Geçen yıl paylaştığı bikinili fotoğraflarla genç kızlara adeta taş çıkaran Hayek’in fit kalabilmek için sıradan reçeteler uyguladığı ortaya çıkmıştı.

Mirror’a konuşan Salma Hayek, “Yogayı seviyorum ve 5 dakikalık, tüm bedenimi çalıştıran bir antrenman rutini icat ettim. Sonraki gün ağrı oluyor lakin yaparken bunu hissetmiyorsunuz” demişti. Bir çocuk annesi Hayek, her ne kadar orta yaşlı olmayı sevdiğini söylese de yaşlandıkça kendisini zorlamanın güçleştiğini belirtmişti.

50’Lİ YAŞLARDAN MEMNUN

Yaş almanın kendisini rahatsız etmediğini belirten Salma Hayek, 30 yaşına girdiğinde zorlandığını, lakin 50’li yaşlarda bu biçimde hissetmediğini anlatmıştı. Hayek şu anki yaşında kendini memnun ve şad hissettiğini belirtmişti.

“REDDETTİM!”

Öte yandan oyuncu, 2002 imali ‘Frida’ isimli sinemada başrolde yer almıştı. Hayek, ressam Frida Kahlo’nun anlatıldığı sinemanın dağıtımcısı, hala cinsel hücum kabahatlerinden mahpusta olan Harvey Weinstein’in kendisini de cinsel istismara kalkıştığını 2017’de açıklamıştı. Aktris, Weinstein’in kendisiyle cinsel bağlantıya girme isteğini reddettiğini söylemiş ve bu itirafları büyük yankı uyandırmıştı.