‘Sağ kulağımın büyük olması öğretmenlerimin eseri’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Peker Açıkalın; ‘Çiçek Taksi’, ‘Tatlı Kaçıklar’, ‘Ekmek Teknesi’, ‘Avrupa Yakası’ ve ‘Yahşi Cazibe’ üzere epeyce izlenen dizilerde kamera karşısına geçti. Güldürü üretimlerinin aranan ismi olan oyuncu, ‘Hababam Sınıfı’, ‘Maskeli Beşler’ serisi ve ‘Polis Akademisi: Alaturka’ üzere güldürü sinemalarında de rol aldı.

NOSTALJİK PAYLAŞIM

Uzun müddettir ekranlardan uzak olan Açıkalın, son hali ile dikkat çekerken, toplumsal medya paylaşımlarıyla isminden kelam ettirmeyi başarıyor. Bir periyot yaşadığı sıhhat sıkıntılarıyla sevenlerini üzen ünlü oyuncu, okul senelerına ilişkin bir fotoğrafını Instagram hesabından yayınladı.

“ÖZELİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM”

Ortaokula başladığım birinci gün. Farkındaysanız sağ kulağımın büyük olmasının sebebi de, tüm can öğretmenlerimin yapıtıdır. Çok çektiler sağ kulağımı fazlaca. Bilhassa birinci beş sene. Kulak hala büyük. Ciddiyim. Onun için saçlarım daima uzundur (Bu özelimi paylaşmak istedim. Benim sağ kulak büyüktür). Hatam ise derslerde her daim yaramazlık ve espri yapıp, arkadaşlarımı güldürmekti. Meğersem, mesleğimin provalarını yapıyormuşum.