Reynmen: Paylaşım yapmak istemiyorum, beni anlayın ne olur!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sabah saat 4.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Sarsıntı birfazlaca kentte hissedildi. Zelzelenin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da sarstı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zelzeleye ait son ayrıntıları paylaşarak; “912 vatandaşımız ömrünü kaybetti, 5385 vatandaşımız yaralanmıştır. 2 bin 470 kişi enkaz altından kurtarılmıştır. 2 bin 818 bina yıkılmıştır. Zelzele bölgesindeki bir fazlaca binada enkaz kaldırma çalışmaları sürdürdüğü için meyyit ve yaralı sayısının nereye kadar yükseleceğini bilmiyoruz. bu biçimde devirlerde ulaşım ve irtibatın sağlıklı yönetilmesi ehemmiyet taşıyor. Memleketler arası yardımlar için ülkemizle temaslar kurulmaya başlanmıştır. NATO ve AB yanında 45 ülkenin yardım teklifleri tarafımıza ulaşmıştır. Bu büyük felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Birlik ve birliktelik içerisinde bu felaket günlerini de atlatacağız. Gün birlik olma günüdür” diye konuştu.

INSTAGRAM SAYFASINDAN YAYINLADI

Şarkıcı ve toplumsal medya fenomeni Reynmen, tüm ülkeyi yasa boğan zelzelenin akabinde toplumsal medya hesabından yayınladığı bir yazıyla dikkat çekti.

“SANKİ KIYAMET”

Instagram sayfasının kıssalar kısmından bir yazı paylaşan 28 yaşındaki ünlü isim, şu sözleri kullandı:

Kargaşaya mahal vermek istemediğimden, bu derece yüksek güçlü bir sarsıntıyla ilgili kimi nasıl yönlendireceğimi bilmediğimden, kestiremediğimden paylaşım yapmak istemiyorum. Beni anlayın ne olur. Allah yardımcımız olsun. Görüntüler, fotoğraflar güya kıyamet. İçim paramparça.