Polemik büyüyor… Gözler iki gazetecide

bencede

New member
Gazeteciler Merdan Yanardağ ile Levent Gültekin içindeki polemik sürüyor.

Halk TV’de yayınlanan programda konuşan Levent Gültekin, bir elin Davutoğlu’nu ve Babacan’ı Millet İttifakı’ndan uzaklaştırma operasyonu yaptığını ve bunu kimin yaptığını bildiğini ifadet etti.

Levent Gültekin, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın Cumhurbaşkanlığı kriterleri hakkındaki açıklamasını maksat alarak bu kelamları Gültekin Uysal’a birilerinin söylettiğini öne sürdü.

Bunun üzerine Merdan Yanardağ, Levent Gültekin’i eleştirdi ve Gültekin Uysal’ın deklare ettiğı Cumhurbaşkanlığı kriterlerinden niye rahatsız olduğunu sordu.

Yaşanan tartışmada Levent Gültekin, Merdan Yanardağ’a verdiği karşılıkta o denli bir söz kullandı ki, bu söz gazeteci İsmail Saymaz’ı da bağlıyordu.

“SOYLU’NUN KARŞISINA BEN ÇIKARDIM”

Levent Gültekin, Merdan Yanardağ’a karşı kullandığı sözde “Eğer AKP’li siyasetçileri koruyor olsaydım Soylu’nun karşısına ben çıkardım” dedi.

Bilindiği üzere organize cürüm örgütü kurduğu sebebi öne sürülerek hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in argümanlarının akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25 Mayıs 2021 tarihinde Habertürk’teki canlı yayında gazetecilerin sorularını yayınlamıştı.

O gazeteciler içinde şu anda Halk TV’de programlara çıkan ve köşe yazıları yazan gazeteci İsmail Saymaz da vardı.

Levent Gültekin, Merdan Yanardağ’ı iğnelemek için kullandığı sözde Halk TV’de birlikte çalıştığı meslektaşı İsmail Saymaz’ı da töhmet altında bıraktı.

O programda Soylu’ya soru soran isimlerden biri Mehmet Akif başkası ise Veyis Ateş idi.

Odatv.com