Pınar Deniz: Meslek açısından fazlaca hoş bir yıl geçirdim

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun, geliri kız çocuklarının eğitimi için kullanılacak olan ve İnkılap Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan üçüncü kitabı ‘Sizin Öykünüz’ün lansmanı, Çırağan Palace mesken sahipliğinde gerçekleşti. Maddi imkânsızlıklar niçiniyle okuyamayan kız çocuklarına fırsat eşitliği sağlamak hedefiyle kaleme alınan, birbirinden ünlü isimlerin öyküleri ile yer aldığı kitap lansmanına ünlüler adeta akın etti.

KİTAPTA HİKAYELERİYLE YER ALAN ÜNLÜ İSİMLER LANSMANA KATILDI

‘Sizin Öykünüz’ün lansmanına, kitapta hikayeleriyle yer alan; Azra Akın, Tabiat Rutkay, Gonca Vuslateri, Kerem Bürsin, Metin Hara ve Gülay Kamaz’ın yanı sıra Zeynep Beşerler, Derya Beşerler, Almeda Sayışman, Seda Bakan, Raşit Bağzıbağlı, Serkan Altunorak, Özge Özder, Sinan Güleryüz, Arzum Onan, Özge Özberk ve Pınar Deniz de iştirak gösterdi.

Ayrıyeten cemiyet hayatının önde gelen isimleri; Monik İpekel, Reyhan İpekel, Yasmin Gülman, Nida Tecellioğlu, Esra Albayrak, Mine Kumral İlgün, Burçay Şengider, Anıl Öztürk, Hülya Şahbaz, Ece Kıral, Esra Fazlıoğlu ve Çırağan Sarayı Genel Müdürü Ralph Radtke de Ömür Sabuncuoğlu’nu yalnız bırakmadı.

“300’Ü AŞKIN KIZ ÇOCUĞUMUZU OKUTTUK”

Ünlüleri ‘Sizin Öykünüz’ kitabında bir ortaya getiren Sabuncuoğlu, “Birinci ve ikinci kitapta 300’ü aşkın kız çocuğumuzu okuttuk. Umarım bu sayı artar, maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamayan kız çocuklarımıza dokunur ve onların hayatlarını güzelleştiririz daima bir arada. Bu üçüncü kitap daha sonrası kız çocuklarımız için farklı çalışmalarımız olacak. Ne kadar kişinin hayatına dokunabilirsek o kadar bizlerde keyifli oluyoruz” dedi.

“EN ÇOK MERAK ETTİĞİM İSİM SEZEN AKSU”

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Yargı’da canlandırdığı ‘Avukat Ceylin’ karakteriyle bu döneme damgasını vuran oyuncu Pınar Deniz, kitap lansmanına katılarak projeye takviye verdi. Lansman öncesi gazetecilerin sorularına yanıt veren Deniz, “Hikayesini en çok merak ettiğim isim Sezen Aksu. Onu merakla okuyacağım. Şayet bir daha sonraki projede ben de bulunabilirsem hayli memnun olurum” diye konuştu.

‘Yargı’ haricinde yeni birkaç projeyle de anlaştığını belirten 28 yaşındaki oyuncu, “Gizlilik kuralı gereği konuşamıyorum, ancak birkaç proje de daha beni goreceksiniz” açıklamasını yaptı.

“TATİLİM ÇOK HOŞ GEÇTİ”

Kısa bir tatili de set ortasına sıkıştıran Pınar Deniz, “Tatilim hayli hoş geçti. Daha az insanın olduğu yerleri seviyorum o yüzden ufak bir tatil olsa da bana nefes üzere geldi” dedi.

Son olarak, “‘Bu sene benim senem oldu’ diyor musunuz?” sorusuna da samimiyetle yanıt veren Deniz, “Kesinlikle diyorum. Meslek açısından hayli hoş bir yıl geçirdim” tabirlerini kullandı.

“ŞİDDETİ GÜZELLEYEN BİR İŞİN İÇİNDE OLMAYACAĞIM”

Öte yandan geçtiğimiz ay Nişantaşı’nda görüntülenen hoş oyuncu, evvelki günlerde yaptığı ‘hanımı ezen, hor nazarann projelerde yer almıyorum” halindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine; bunu prensip edindiğini ve televizyon işlerinde bu duruma daha epey dikkat ettiğini belirterek şöyleki konuşmuştu:

“Bu bir prensip problemi, senaryoları okurken buna dikkat ediyorum, bilhassa televizyon işlerinde. Daima bunu söylüyormuşum üzere görünüyor ancak o denli değil. Söylemeye çalıştığım şey, şiddetin olduğu bir işin ortasında olmayacağım değil, şiddeti güzelleyen bir işin ortasında olmayacağım. Yoksa hayatta savaş, şiddet, taciz var maalesef. Yalnızca bunları güzelleyen bir işin ortasında olmak benim ruhuma uygun değil. o stil projeler seçmiyorum.”

“KARAKTERİM 40 KİLOYA DÜŞECEKSE, DÜŞERİM”

Ünlü oyuncu, bilhassa bayan oyuncuların kimi bazı bölümde rol için fiziki olarak baskılara maruz kaldığını anlatıp, “Bu kişinin nasıl hissettiği ve yolunu nasıl çizdiği ile alakalı bir şey. Ben hiç bir vakit, hayatımın hiç bir devrinde o denli hissetmedim. Sıfır vücut de değilim bu ortada. Şayet rol bunu gerektiriyorsa olurum, lakin sadece kesim ‘sen sıfır vücut olmalısın’ dediği için bunu bir daha yapmayacağım, kabul etmeyeceğim bu dayatmaları. O büsbütün karakterimle ilgili. Karakterim 40 kiloya düşecekse düşerim, ‘sektör seni ince görmek istiyor’ niyetine inanmıyorum” demişti.

“İLİŞKİM YOK”
Pınar Deniz, geçtiğimiz günlerde meslektaşı Yiğit Kirazcı ile yollarını ayırdıktan daha sonra avukat Nail Gönenli ile aşk yaşadığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, işine konsantre olduğunu da söyleyip, “hiçbir ilgim yok şu an, büsbütün işimdeyim ve işimi yapmak istiyorum” halinde konuşmuştu.