Odatv okuyanlar 6 sene evvel öğrendi

bencede

New member
İsrail’de yaşayan Rafael Sadi, Halk TV’de Tatlı Payzın‘ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programına konuk oldu. Sadi, İsrail-Türkiye bağlantılarını değerlendirirken Erdoğan’la ilgili “Hamas’a kardeşim diyor arkadaş, benim sınıf arkadaşım…” dedi.

Program yorumcularından Emin Çapa’nın ortaya girerek “Rafael Beyefendi, kim sınıf dostunuz, orayı ben kaçırdım” sorusuna Sadi “Recep Bey… Hani diploması var mı yok mu tartışılan… Üniversitede 4 sene birlikte okuduk tıpkı sırada” karşılığını verdi.

Payzın’ın “Peki nasıl bildirdiniz, o günkü Erdoğan ile bugünkü Erdoğan içinde ne fark görüyorsunuz” sorusu üzerine ise Rafael Sadi, “bu biçimde epey sessiz sakin, efendi bir çocuktu. Fazla kimseye bulaşmazdı” dedi.

Sadi, Gazeteci Barış Terkoğlu‘nun “bu biçimde da ekonomist miydi?” sorusuna ise “Ben değilim zira diploma almadım lakin o aldığına bakılırsa demek ki ekonomisttir. Tıpkı sınıfta okuyan 5-6 arkadaşımla da temastayım. ‘Aman bizim ismimizi söyleme başımıza iş almayalım’ diyorlar” karşılığını verdi.

ODATV OKURLARI 6 YIL EVVEL ÖĞRENMİŞTİ

Odatv muharriri Rafael Sadi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile üniversiteden sınıf arkadaşı olduğunu 7 Haziran 2016’da yazmıştı.

Rafael Sadi’nin yazısının ilgili kısmı şöyleki:

“Aksaray İktisat ve Ticaret Yüksek Okulundaki tek öğrenciler Sayın Tayyip Beyefendi ile ben değildim kuşkusuz.

Eski dostum ve sınıf arkadaşlarımdan biri olan sevgili Necmi Uycan beni süratle gelişen teknolojinin son mükemmeli whatsapp ile arayıp eksik dokümanları tamamlamak istediğini belirtti. Tıpkı sistem ile İstanbul Yüksek Ticaretliler 100 yıllık mezunları kitabının (386 sayfa) kapağını ve bizim devri belirten sayfalarını iletti.

328 numaralı sayfada 1980-1981 senelerındaki mezunların bulunduğu listede 2443 numara ile sayın “Erdoğan Tayyip” ismine rastlıyoruz.

Eh herbiçimde okul mezun olmamış birinin ismini ve sıra numarasını 100 yıl mezunları kitabında yayınlayacak değil. Hem kitap 1983 yılında yayımlanmış. Yani Sayın Erdoğan çabucak hemen Başbakan değil ve Partili Cumhurbaşkanı hiç değil. Demem o ki AKP hükümeti ve Sayın Erdoğan hükümetlerinin o kadar epeyce olumsuz ve de olumlu icraatının ortasından bula bula bu diploma ile uğraşarak onun makamından edilebileceğine bel bağlayan aciz muhalefete içerlememek elde değil.”

SONER YALÇIN, KAYIP SİCİL’DE YAZMIŞTI

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın 2014 yılında kaleme aldığı “Kayıp Sicil / Erdoğan’ın Çalınan Dosyası” kitabında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversitesiyle ilgili savları yazmıştı.

Soner Yalçın, Erdoğan’ın üniversitesinin evvel İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi daha sonra ise Marmara Üniversitesi olduğunu tabir etmişti.