‘O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı’dan Sıla ile düet muştusu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Almanya’da yayınlanan ‘The Voice of Germany’ yarışında birinci çeşitte söylemiş olduği ‘Yalan’ müziği ile büyük beğeni toplayan Türk yarışmacı Zeynep Avcı, geçtiğimiz akşam Serdar Ortaç’la bir arada sahne aldı. Avcı, sahne öncesi muhabirlerin sorularını yanıtladı.

YARIŞLA ALAKALI KONUŞTU

Katıldığı yarışla ilgili sorulara Avcı, “Benim için hayli hoş geçti. Doğal ki bu biçimde bir izdihamla karşılaşacağımı düşünmedim. Türkçe bilmeyenler için bu biçimde duygusal manada yüreklere dokunabilmek farklı bir keyif, farklı bir gururdu benim için” cevabını verdi.

SILA İLE DÜET SÜRPRİZİ

Zeynep Avcı, “Orada Sıla Hanım’ın konserine davet edildim, hoş bir düetimiz oldu. Buradan da onunla birlikte çalışacağımıza dair açıklamamızı yapabiliriz. Kendisinin bana vermiş olduğu birinci single çalışmam epey yakında piyasaya girecek. Onun memnunluğu ve hevesini yaşıyorum” kelamlarıyla, yeni projesini deklare etti.

Basın mensuplarının, “Sıla’nın dışında çalışmak istediğiniz öbür bir sanatçı var mı?” sorusuna da karşılık veren Zeynep Avcı, şu tabirleri kullandı:

“TAN TAŞÇI KONSERİNE KONUK OLMAK İSTERİM”

“Sıla ve Sezen Aksu en bedelli isimlerdi, benim için büyük bir talih oldu. O niçinle şu an yalnızca Sıla Hanım’la çalışmanın keyfini yaşıyorum. İlerleyen vakit içinderda olağan ki de hislerine güvendiğim fazlaca hoş isimler olacaktır. örneğin Tan Bey’in konserine konuk olmak isterim. Benim için hayli özel, yüreğine epeyce hürmet duyduğum bir isim. Benim için bütün müzikleri benim için farklı hoş.”

“20 YILDIR HER ŞEYİ OKUDUM”

Batı müziği eğitimi aldığını lisana getiren Avcı, “Sahne hayatım boyunca 20 yıldır her şeyi okudum, okumaya da çaba gösteriyorum fakat gönlüm birazcık fantezi poptan yana diyebilirim. Ortaya biraz rock da katıyoruz. Hepsine biraz kendi hissimi katınca ortaya bir şeyler çıkıyor” biçiminde konuştu.

Röportajın sonuna yanlışsız ise milletlerarası sürpriz gelebileceğini belirten Zeynep Avcı, “Yeni projeler için görüşmeler var” diyerek konuşmasını noktaladı.

‘YALAN’ MÜZİĞİYLE BÜYÜK SES GETİRDİ

Almanya’da yaşayan Türk kökenli müzisyen Zeynep Avcı’nın, ‘The Voice of Germany’ yarışındaki sahne performansı hem Almanya’da hem Türkiye’de günlerce konuşulmuştu.

‘KIYAMAM’I SÖYLEDİ

Birinci cinste Tan Taşçı’nın ‘Yalan’ isimli müziğini seslendiren Avcı, herkesi kendine hayran bırakmıştı. İkinci tıpta Zerrin Özer’in ‘Kıyamam’ isimli müziğini seslendiren Avcı, ayakta alkışlanmış ve çeyrek finale kalmayı başarmıştı. Fakat Avcı, bu çeşitte elenmişti.