Nilüfer: Pop müzik geriledi ancak bitmez!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Babası Cemil Bey’in piyano çalıp, annesi Lütfiye Hanım’ın Türk sanat müziği müzikleri söylemiş olduği bir konutta müzikle iç içe çocukluk geçiren Nilüfer, 1972 yılında ‘Kalbim Bir Pusula’ isimli birinci 45’liğini yayımlarken, 1973’te ‘Dünya Dönüyor’ 45’liği ile çıkış yakaladı.

90’ların sonuna kadar usta müzisyen Kayahan ile birlikte çalışan ve 50 yıllık mesleğinde biroldukca hit müziğe imza atan Türk pop müziğinin önde gelen yorumcularından Nilüfer, 2000 yılında evlat edindiği Ayşe Nazlı ile evvelki gün Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı.

“ESKİ MÜZİKLERİN MODASI HİÇBİR VAKİT GEÇMEZ”
Altın Plak ve Altın Kelebek üzere biroldukca değerli mükafatın sahibi olan usta sanatçı, “O unutulmayan müzikler artık günümüzde niye yok?” sorusuna, “Bütün dünyada müzik anlayışı ve zevki değişti. kararında bu Türkiye’yi de etkiledi. Rap yüklü oldu. Bu stil öne çıktı. Eski müzikler hoştur, onların modası hiç bir vakit geçmeyecek. Son senelerda pop müzik geride kaldı fakat hiç bir vakit bitmez” karşılığını verdi.

Üslubunu değiştirmeyi ya da şimdilik rap söylemeyi düşünmediğini kelamlarına ekleyen Nilüfer, “Mayıs ayında çıkacak bir albüm yaptım. Bu projede biraz farklı Nilüfer bakılırsacekler kimi şarkılarda” halinde konuştu.

“TOPLU TAŞIMAYI KULLANMIYORUM”
‘Sevince’ müziğiyle Türkiye’yi Paris’te gerçekleşen 1978 Eurovision Müzik Müsabakası’nda temsil eden 66 yaşındaki sanatçı, Ajda Pekkan’ın, “Marmaray’a hiç binmedim” kelamlarının hatırlatılması üzerine, “Ben de binmedim, ne palavra söyleyeyim? Toplu taşımayı pek kullanamıyorum” tabirlerini kullandı.

Sabah gazetesine röportaj veren Ajda Pekkan, ünlü olmanın epeyce büyük bir sorumluluk olduğunu lisana getirmiş, “İstanbul’u gönlümce gezmek istiyorum lakin olmuyor. örneğin Kapalıçarşı’yı, Tahtakale’yı, Perşembe Pazarı’nı yahut Galata’yı gezmek istiyorum ancak uzun yıllardır buralara gitmiyorum. İçimde ukdedir bu. Metroya da metrobüse de hiç binmedim. Hele Marmaray’ı epeyce merak ediyorum. Vapura binmek de epey istiyorum. Deniz albayıydı babam, onunla binerdik küçükken. O günler hâlâ aklıma geliyor” demişti.