Nevşin Mengü’nün Instagram hesabından reklam paylaşımı tartışılmaya devam ediyor

bencede

New member
Gazeteci Nevşin Mengü’nün Instagram hesabından yaptığı reklam tartışılmaya devam ediyor. Üniversal gazetesi muharriri Ceren Sözeri, köşesinde birtakım gazetecilerin reklam yapmasını gündeme getiren Faruk Bildirici’nin bu eleştiriyi gazeteciliği güzelleştirilmek için yaptığını söylemiş oldu.

Ceren Sözeri şöyleki yazdı:
“Son eleştirisi, muhataplarının toplumsal medyada kendi taraftarlarını (fan’ları mı desek) harekete geçiren üsluplarından kaynaklı daha fazla tartışıldı. Bir kez başta şunu belirtmekte yarar var: Her ne kadar kamuya açık bir alanda lisana getirmiş olsa da Bildirici’nin muhatabı gazeteciler, maksadının da gazeteciliğin bu güç iklimde daha da güzelleştirilmesi olduğu açık. ötürüsıyla bırakın gazetecilik eğitimini (illa formal eğitimden bahsetmiyorum), medya okuryazarı dahi olmayanların yarattığı kakafoni bu yazının konusu değil.

Mevzunun savunucularının en kıymetli argümanı, yeni mecraların kendine has nitelikleri, hatta dünyanın da bu istikamette değiştiği. Diyor ki Nevşin Mengü: “Yav kardeşim sene 2022 ve bizim gazetecilik yaptığımız… ya boşver gazetecilik.. yayıncılık yaptığımız mecralar değişti. Ben kendim bir mecrayım. Burası bir mecra… Bize maaş ödeyen yok. Biz iş yapıyoruz, fatura kesiyoruz ve şirketimizi döndürüyoruz.”