Nazan Kesal eşi Ercan Kesal ile tanışma kıssasını anlattı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Son olarak ‘Bir vakit içinder Çukurova’ dizisinde rol alan ve şimdilerde ‘Oğlum’da izleyici karşısına çıkan Nazan Kesal, meslektaşı Hakan Alim’in YouTube’da yayınlanan programına konuk oldu. Kesal, eşi Ercan Kesal ve hayatıyla ilgili merak edilenleri anlattı.

“Çocukken epeyce asiydim.” diyen 52 yaşındaki Nazan Kesal, “Ailemi kışkırtmak hoşuma gidiyordu. Düğünlerde darbuka çalıp, müzik söylüyordum” sözlerini kullandı.

“BİR KEL BAŞ, ÜSTÜNDE PARKA”
Konservatuarı bitirdikten daha sonra Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalışan 52 yaşındaki oyuncu, ayrıyeten eşiyle tanışma kıssalarını de anlattı. Kesal, “Nurettin Öztuca, daima Ercan diye birinden bahsediyor. 1.5 ay dinledim, ‘Tanıştır bari’ dedim. Bir kış günü tanıştırdı; geldi kel bir baş, üstünde parka! Çıkmaya başladık ancak o Sorbonne’a (Paris) gitti, ben Diyarbakır’a. 9-10 yıl uzak münasebet yaşadık, 2005’te evlendik” dedi.

“BİR ÖMÜR YETMEZ”
Birkaç ay evvel evliliklerinin 16’ıncı yılını kutlayan Kesal çiftinden hoş oyuncu, sosyal medya hesabından eşiyle düğün gününde çekilen fotoğraflarını yayınlamıştı.

Gönderisine duygusal bir not düşen Kesal, “Bir ömür yetmez… Ey sevgili; bir ömrüm daha olsaydı bir daha seni seçerdim! Güzel günde, berbat günde, hastalıkta, sıhhatte, sevgiyle, hürmetle, aşkla ve Poyraz’ımla ebediyen…” sözlerini kullanmıştı.

Paylaşımıyla kısa müddette ağır ilgi goren Nazan Kesal’ın fotoğraflarına; Arzum Onan, Cansu Tosun, Leyla Selen Uçer, Yeliz Doğramacılar Arman üzere ünlü isimler yorum yapmıştı.

“ERCAN KESAL BABASI İÇİN TABİP OLDU”
Öte yandan geçtiğimiz aylarda samimi açıklamalarda bulunan Nazal Kesal, eşinin babası için hekim olduğunu açıklamıştı. Kesal, “Ercan, evvel Siyasal Bilimler Fakültesi’ni kazanmış, daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmış, zira sevmemiş. Babası ‘Ben yaşlanınca kim bakacak bana? Tabip ol’ demiş. tekrar girmiş imtihana Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmış. Lakin bugün Ercan hepimiz bildiği düzgün bir direktör, düzgün bir oyuncu oldu bence” demişti.

Nazan Kesal, oğlu Poyraz’la ilgili de “Basket tutkusu var ancak basket ile birlikte bir gün oyuncu olabilmenin hayalini kuruyor. Bize yaptığı taklitler karşısında ağzımız açık kalıyor. İnanılmaz komik şeyler anlatıyor. Gözlemci bir çocuk” halinde konuşmuştu.