İlayda Şeker Adıyaman’daki kuzeni için yardım istedi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. 30 saniye süren sarsıntı; Hatay, Adana, Gaziantep, Malatya, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Samsun ve Trabzon’da da hissedildi. Sarsıntı niçiniyle epeyce sayıda meyyit ve yaralı var.

Tiyatrocu Orhan Aydın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kızıma ve annesine ulaşamıyorum” diye seslendi.

“KUZENİMDEN HABER ALAMIYORUM”

bir fazlaca vilayette hissedilen sarsıntı daha sonrası İlayda Şeker de Adıyaman’daki kuzeninden haber alamayınca yardımı toplumsal medyadan istedi.

Şeker paylaşımında “Kuzenim Aykut Bulut Adıyaman Isias oteldeki rehber kümesi ile konaklıyordu kümeden yahut kuzenimden haber alamıyorum” dedi.

“AİLELERİMİZ İÇERİDE SIKIŞTI”

Seren Serengil’in erkek arkadaşı Mustafa Tohma da ağlayarak bir paylaşım yaptı. Hataylı olan Tohma zelzelenin akabinde yaptığı paylaşımda ailesi ve yakınları için yardım istedi.

Mustafa Tohma “Acilen Hatay’a yardım ve dayanak istiyoruz ailelerimiz içeride sıkıştı. Dayanak istiyoruz lütfen. Ailelerimiz içeride sıkıştı çıkamıyorlar” dedi.