İki fotoğrafın bilinmeyen hikayesi… Gazeteci Şaban Kalafat Odatv’ye anlattı: “Erbakan’ı birinci defa dinlemedim”

bencede

New member
Talha Özmen

Eski Başbakanlardan ve Ulusal Görüş Hareketi’nin merhum önderi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın, 2008 yılında Türk savunma endüstrisinin insansız hava aracı üreticisi Baykar’ın İkitelli’deki atölyesine gerçekleştirdiği ziyaretin fotoğrafları ortaya çıktı.

Erbakan’ın ‘manevi oğlu’ olarak bilinen, gazeteci Şaban Kalafat’ın objektifinden çekilen fotoğraflar, toplumsal medya hesabından paylaşıldı.

FOTOĞRAFLARIN KISSASINI ODATV’YE ANLATTI

Şaban Kalafat 2008 yılında çektiği fotoğrafların kıssasını Odatv’ye anlattı.

Foto: Şaban Kalafat

Bu ziyaretten kamuoyunun haberinin olmadığını belirten gazeteci Şaban Kalafat, “Erbakan hoca, Baykar’la pek ilgiliydi. Yakından takip ederdi. Bu fotoğraflardaki ziyaret tek ziyareti değil. Burada bir ayrıntı ise Erbakan’a sunum yapan Özdemir Bayraktar’ın en küçük oğlu Ahmet Bayraktar. Ahmet Beyefendi, kendi isteği medyadan, kameralardan uzak durmayı tercih ediyor ve pek göz önünde değildir” dedi.

ERBAKAN’IN KELAMINI BİRİNCİ DEFA DİNLEMEDİM

Erbakan’ın, Baykar İHA’larının Ulusal Gazete’de haber yapılmasını istediğini söyleyen Şaban Kalafat, “Erbakan hoca ile neredeyse 20-25 yıl birliktedik. Bu vakit içerisinde yalnızca bir kez kelamını yerine getirmedim. İHA’ların haber yapılmasını istiyordu, ben ise bu isteğini yerine getirmedim. Zira o periyot biz Ulusal Görüş topluluğu üzerinde yaftalar vardı. Askeriye içerisinde de FETÖ ve Amerikan Gladio’su tesirliydi. Bu haberin, Baykar’a ziyan vereceği düşüncesindeydim” sözlerini kullandı.Foto: Şaban Kalafat

ERDOĞAN’IN ZİYARETİ

Paylaşılan ikinci fotoğrafta ise periyodun Başbakanı Erdoğan’ın Baykar’a gerçekleştirdiği ziyaret yer aldı.

Bu ziyaretteki fotoğrafı kendisinin çekmediğini belirten Kalafat, öyküsünü ise şu biçimde anlattı:

“Erdoğan’ın, ziyaretinde bu sefer Haluk Bayraktar sunum yapıyor, Selçuk Bayraktar ise bilgisayarda geçişleri yapıyor. Bu defa ise İHA testleri için doğuda bir askeri üsteler. Özdemir Bey’in de AORT damarı birinci kere burada yırtılıyor ve askeri helikopterle Tayyip Bey’in de tedavi gördüğü Özel Okmeydanı Hastanesi’ne gdolayıyorlar”

YALÇIN BAYER’LE TANIŞTIRDIK

Şaban Kalafat, ilerleyen vakit içinderda Baykar’ı, Yalçın Bayer ile tanıştırdıklarını ve bu türlü ana akım medyada daha fazla tanınmaya başlandığını belirtti.

ERBAKAN’DAN İRAN HAMLESİ

TSK’nın envanterine kabul etmediği ve Devlet’in takviye vermediği İHA’larla ilgili olarak Erbakan’ın İran atağını de Odatv’ye anlatan Kalafat, “Erbakan hoca, İHA’ların İran tarafınca satın alınacağına dair ortaya bir blöf attı. Bu blöften daha sonra Türkiye harekete geçti ve Baykar’a gerekli dayanak sağlandı. aslına bakarsanız İran’ın da bu İHA ve SİHA’lara ilgisi vardı” dedi.

Talha Özmen