Hülya Avşar: Anlatmama gerek yok, herkes görüyor!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
UMUT ÜNVER/ MİLLİYET
Oyuncu ve müzikçi kimliğiyle magazin gündeminden düşmeyen, senelera meydan okuyan hoşluğuyla de her daim isminden kelam ettirmeyi başaran Hülya Avşar, geçtiğimiz gün Etiler’de spor merkezinden çıkarken görüntülenmişti. Yeni kuşak oyunculara tavsiye veren sanatçı, “Çoğunu tanımıyorum, yani isimleri aklıma gelmiyor görür görmez ‘Aaaa o değil mi!’ diyorum. Evvelce bize de oluyordu.Beni görüp ‘Türkan Şoray değil mi ?’ diye reaksiyon veren oluyordu, o açıdan bu periyotlar daima yaşanıyor, beşerler güçlü yollardan geçmeli, kolay yolu seçen birçok vakit kaybeder” demişti.

“O İŞİN PATENTİ BENDE”

Genç oyuncu Hafsanur Sancaktutan’ın digital platformdaki bir dizide tezli sahnesi fazlaca konuşulmuştu. Hülya Avşar, kelam konusu imgelerin yıllar evvel ‘Berlin in Berlin’ sinemasındaki sahneye benzetildiğini hatırlatan muhabirlere, “Tanıyorum Hafsanur’u, izlemez miyim o sahneyi, o işin patenti bende (gülüyor). Ben onu 20 yıl evvel yaptım bildiğiniz üzere ve nitekim dünya sinemasında bile yeni yeni çekiliyor o sahneler. Yapan fazlacatur da görselleştiren az var işte” sözlerini kullanmıştı.

“ASLINDA ÇEKİNMİŞTİM”

Hülya Avşar, kelamlarına şu biçimde devam etmişi:

O sahnede üç kişi vardı etrafımda, aslında çekinmiştim lakin sinema setindeki beşerler o kadar alışmışlar ki o biçim sahnelere, sana yan gözle bakmıyorlar. O sahne olağanda Cem Özer ile sevişme sahnesiydi, o fikir benden çıktı. Sinan Çetin’e sevişme olmasın bu türlü yapalım dedim. Çok kıymetli bir şeydi o, aslına bakarsan en güzel bayan oyuncu mükafatını aldım, birinci bayan oyuncu mükafatını yurt haricinden ben getirmiştim o sinema yardımıyla.

İLGİNÇ HALLER SERGİLEDİ

Hülya Avşar, son olarak Yeniköy’de görüntülendi. Haftanın belli günlerinde Tarabya – Bebek ortası yürüyüş yapan Avşar, yürüyüşü sırasında kendisini görüntüleyen muhabirlere enteresan haller sergiledi.

“BİR MÜDDET KONUŞMAMA KARARI ALDIM”

Bir anda gerisini dönerek objektiflerden kaçan sanatçı, “Aman aman, sakın beni çekmeyin. Ben bir süre çekilmek ve konuşmak istemiyorum, lütfen” diyerek kaçmaya başladı. Yansısı karşısında şaşıran muhabirlere niye sorusunun cevabını da veren Hülya Avşar, “Artık konuşmaktan yalama oldum, bir süre konuşmama sonucu aldım. aslına bakarsanız yaptığım işleri herkes görüyor, benim anlatmama gerek yok” diyerek süratlice oradan uzaklaştı.