Hikaye Gürman: Frikik vermekten huzursuz olurum!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hikaye Gürman, geçtiğimiz akşam Kıbrıs’taki Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel’de sahne aldı. Müzikçinin yakın vakitte nikah masasına oturmaya hazırlandığı nişanlısı Fatih İçmeli de Gürman’ı en ön masadan izledi.

“SAHniçin İNİP, tekrar ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM”

Ağır istek üzerine ikinci sefer tıpkı otelde sahne alan Gürman, “İkinci sefer burada sahne alıyorum, ağır istek üzerine… Geçen sahnede bin kişilik izleyici kitlesi vardı. Sahniçin inip, yenidendan çıkmak zorunda kaldım. Bu ben konservatuarda okurken, lisede ya da üniversitede başıma gelen bir şeydi, bis yapmak. Mesleksel hayatımda uzun vakit daha sonra oldu diyebilirim. Kulaklığımı çıkarıyorum, bornozumu giyiyorum. Terlediğim için kuliste soluklanmak istedim. Çatal ve kaşık sesleri, ‘tekrar, tekrar’ duyar duymaz, ‘Bir şey mi oldu, dışarıda bir uyuşmazlık mı oldu?’ dedim. Meğerse beni çağırıyorlarmış, yenidendan çıktım. Bu sefer de Karadeniz türküleriyle yenidendan buluştuk seyircimizle” diye konuştu.

“REPERTUVAR GENİŞ”

Yeni single muştusunu veren Gürman, “Ayaz Geceler müziğini Burhan Çaçan, 1990’da meşhur etmişti. Bizim nesil daha düzgün biliyor, gençler de adapte oldu müziğe. Hoş reaksiyonlar alıyorum. bu biçimde nameli arabesk vokal tekniğini hayli seviyorum; onu biraz daha flamenko gırtlağıyla birleştirip, kendime nazaran bir ritim arenjesiyle birlikte okuyorum… Arabeskten popa, türkülerden sanat müziğine Azeri müziklere kadar geniş bir repertuvar var” dedi.

Arabesk okuyan popçuları beğendiğini söyleyen Gürman, “Ben Merve Özbey’i fazlaca beğeniyorum. Simge Sağın’ı hayli beğeniyorum. Son olarak ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’i Gülşen söylemiş oldu, hayli koşuma gitti” sözlerini kullandı.

“EMEĞE HÜRMET DUYMAK LAZIM”

‘Bergen’ sinemasında Zeynep Farah Abdullah’ın kendi sesiyle Bergen müziklerini yorumlamasıyla alakalı konuşan müzikçi, “İçinde bulunduğum projelerde müzik söylemeyi epey seviyorum, müzikçi olduğum için… Rastgele bir karakteri canlandırırken de o dizinin rastgele bir kısmında bir müziğe yer vermek epey hoşuma gidiyor. Kelam konusu olan biyografi olduğu için söylemiş olduğiniz üzere bu tartışma konusu yarattı. Bunu şöyleki toparlayabiliriz bence, emeğe hürmet duymak lazım. O senelerda Bergen’in söylemiş olduği usul her insanın kabul goren bir vokaldi” formunda konuştu.

Son devirdeki sanatçı arkadaşlarının savlı sahne kıyafetleriyle alakalı da konuşan Gürman, “Herkes istediğini giymekte özgür” dedi.

“ÖZGÜR HİSSETMEK VE BAHADIR OLABİLMEK ÖNEMLİ”

“Sahne kıyafetlerini mert ve argümanlı bulmuyor musunuz?” sorusuna müzikçi, “normal olarak mert. Şayet sahneye çıkan kişi kendisini o denli memnun hissediyorsa ve kendisini o denli daha güzel söz edebildiğine inanıyorsa, bunun ortasında bir emek harcamışsa… Bunun için estetik bir korku var. Estetik de hoş demek, ötürüsıyla ben bunu epey yanlış bulmuyorum. Gülşen çok üreten biri, kelam ve müziklerini kendisi yapan biri yıllardır. Ben ona fazlaca hürmet duyuyorum, kıymetli olan bu. Zira o üreten biri. Kendisini nasıl tabir etmek istiyorsa, o denli. Çok da hoş bir biçimde taşıyor elbiseleri. O yüzden özgür hissetmek ve gözü pek olabilmek önemli” diye yanıt verdi.

“KARARINDA DEKOLTEYİ SEVEN BİRİYİM”

“Nişanlınız isterse sahnede dekolte giymemeyi kabul eder miydiniz?” sorusuna ise ünlü isim “Erkek arkadaş başka, sevgili, nişanlı, eş farklı lakin ben Hikaye olarak sonucunda dekolteyi seven biriyim. Ben hayli rahat edemem, huzursuz olurum. Frikik olabilir diye” cevabını verdi.

Evlilik tarihiyle alakalı açıklama yapan Gürman, “Pandemiden daha sonra ben de biroldukca magazin haberini takip ediyorum, evlenme sonucu alan ünlüler var. Çok hoş beraberlikler var fakat karar alınıyor tarih verilemiyor. Bizde de bu biçimde oldu” tabirlerini kullandı.

“KÜÇÜK ÇAPTA BİR OYUNCULUK SERGİLEDİK”

Kanal D’nin dijital platformu için kamera karşısına geçen Gürman, “Oyunculukla röportajı birleştirdim üzere bir şey oldu. Bir kısımda yer aldığım bir şeydi. Hem röportaj yaptık hem, küçük çapta bir oyunculuk sergiledik” diye konuştu.

Oyunculuğa orta vermediğini de belirten Gürman, “İyi senaryo gelmesi gerekiyor. Güzel direktör, âlâ oyuncular, yeterli grup. Bilhassa ‘Sen Anlat Karadeniz’den daha sonra birazcık daha ince eğleyip sık dokuyorum” halinde açıklama yaptı.