Hafızayı Geri Getirecek Mucizevi Yöntem! İşte Unutkanlığı Kökünden Çözen O Bitki Çayı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Yaşlandıkça insan bedeninde bulunan bir dizi değişiklik sebebiyle hafıza fonksiyonu kendini yitirebilir. Ama bilimsel araştırmalarla bile desteklenen doğal formüller ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Biroldukça bitkinin beyne ve hafızaya son derece değerli tesirleri bulunur.

Bu bitkilerin içinde yer alan ve insan sıhhatine birbirinden farklı tesirleri bulunan ada çayı hafıza kuvvetlendirici olarak tüketiliyor. Pekala ada çayının faydalar nelerdir? Açıklıyoruz


ADA ÇAYI YARARLARI

Tıbbi ve aromatik bir bitki olarak bilinen ada çayı, kaynatıldığında çay olarak içilebildiği üzere uçucu yağı elde edilerek de kullanılmaktadır. Adaçayının faydaları neler?


Depresyon ve gerilimi uzaklaştırır
Ziyanlı toksinlerin bedenden dışarıya atılmasına sebep olur
Beyin işlevlerini güçlendirir
Ağız ve diş eti hastalıklarına âlâ gelir
Cilt leke ve hastalıklarında uygulanır
Mide ve kolestrol hastalarını rahatlatacak tesire sahiptir
Menopoz daha sonrası belirtileri hafifçeletir
Sindirim sistemini korur ve ishale âlâ gelir
Çok terlemeyi önler

Adaçayı, diş eti hastalıklarının büyümesini teşvik eden mikropları öldürebilen antimikrobiyal tesire de sahip. Sıcak basması yahut sonluluk üzere menopoz semptomlarının yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olur.


KANSERE MEYDAN OKUYOR

Adaçayı, hem genç tıpkı vakitte yaşlı yetişkinlerde hafızayı kuvvetlendirir ve beyin fonksiyonunu artırmaya yardımcı olur. hem de adaçayının ağız, kolon, karaciğer, göğüs, deri ve böbrek de dahil olmak üzere bilinen kanser cinsleriyle savaşabileceği açıklanmıştı.

KİMLER ADAÇAYI TÜKETEBİLİR

Ada çayının fazla tüketiminde bir kaç yan tesirler öne çıkabilir. Salvia cinsine ilişkin bitkilere karşı alerjisi bulunan bireylerin ada çayı tüketmesi alerjik tepkileri ortaya çıkarabilir. Mide bulantısı üzere sindirim sistemi sorunlarında ada çayının yararlı olduğu bilinse de, çok tüketilmesi midede yanma hissine ve ağrıya sebep olacaktır. Ada çayının yan tesirleri bireyden bireye değişkenlik gösterebilir. Gün içerisinde 3 bardak ada çayı içilmesi elbette görülür ancak 3 bardaktan fazlası tüketilmemesi önerilir.